Marmaris'te bir otelde tüp patladı

  • Giriş : 07.05.2006 / 00:00:00

Muğla'nın Marmaris ilçesinde bir otelde patlama meydana geldi. Olayda bir kişi hafif şekilde yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Geçtiğimiz hafta Sentimental Otel'in kazan dairesinde meydana gelen ve iki kişinin ölümüne sebep olan patlamanın ardından, bu sabah saat 06.30'da da Hatipirimi Mahallesi'nde bulunan Blue Lagoon Otel'in mutfağında tüp patladı. Bir kişinin hafif yaralandığı patlama otel ve çevresini savaş alanına çevirdi. Cam kırıkları ve diğer parçalanan eşyalar mahalleye dağılırken, turistler çamaşırlarıyla kendini sokağa attı. İkinci bir patlama ihtimaline karşı polis ve itfaiye çevrede önlem aldı.

Olay yerine gelerek inceleme yapan ekipler, patlamanın gaz sıkışmasından meydana geldiğini belirlediler. Marmaris Emniyet Müdürü İhsan Ezer, "Arkadaşlarımızın yaptığı incelemede patlamanın mutfak tüpünün açık unutulmasından meydana geldiği belirlendi. Mutfaktaki sanayi tüpü açık unutulmuş. Bir kişi hafif yaralanmış, bunun dışında ölü ve yaralı yok" dedi.

Otelde kalan turistler tur şirketi tarafından başka otellere nakledildi. Bazı turistlerin iç çamaşırlarıyla yataktan fırladıkları, bazılarının da küçük çocuklarını alarak kaçtıkları görüldü.

Otel çalışanları, Sentimental Otel'deki patlamanın ardından olduğu gibi, yine patlamanın izlerini görüntüleyen gazetecileri saldırdılar ve tehdit ettiler.

Otel çalışanları ve tur şirketinin elemanları, basının bu gibi olaylara yer vererek turizme darbe vurduğunu öne sürdü ve çekim yapılmasına engel olmaya çalıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious