Marmaris'te fuhuş çetesine operasyon

  • Giriş : 16.03.2007 / 00:00:00

Marmaris Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Grup Amirliği tarafından ilçede insan ticareti ile fuhuş yaptırdığı belirlenen bir çeteye baskın yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Baskın sonrasında Ukrayna, Beyaz Rusya ve Gürcistan'tan geldikleri belirlenen 35 hayat kadını ile bu kadınların pazarlanmasını sağlayan 15 kişi gözaltına alındı. Emniyet yetkilileri operasyonun genişletilerek sürdürüldüğünü belirttiler.
Muğla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği'ne gelen bir ihbar sonrasında Marmaris'te bir grubun organize olarak insan kaçakçılığı ve yabancı uyruklu kadınlara zorla fuhuş yaptırdıkları belirlendi. Marmaris'te dün gece eş zamanlı operasyonla çeşitli otel, apart ve evlere baskın yapıldı. Yapılan baskında Ukrayna, Beyaz Rusya ve Gürcistan uyruklu oldukları belirlenen 30 kadın ve bu kadınları pazarladıkları belirlenen 15 zanlı gözaltına alındı.

Marmaris Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği'nde ifadeleri alınan zanlıların yabancı uyruklu kadınlara zorla fuhuş yaptırdıkları belirlendi. Alınan ifadeler doğrultusunda sabah saatlerinde çeşitli apartlardan 5 hayat kadını daha yakalanarak gözaltına alındı.

Marmaris Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup amirliği yetkilileri fuhuş ve insan kaçakçılığı üzerine başlatılan operasyonun genişletilerek devam ettiği öğrenildi. Zanlılar, ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious