Marmaris'te ikinci Point Center krizi yaşanıyor

Marmaris'te ikinci Point Center krizi yaşanıyor.82054
  • Giriş : 08.05.2006 / 00:00:00

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Kemal Seyfettin Elgin Bulvarı üzerinde bulunan Karacan Point Center'da bulunan 42 işyeri, 90 gün sonra ikinci defa mühürlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Karacan Point Center bünyesinde bulunan 42 işyeri, binanın inşaat izni olmadığı gerekçesiyle 16 Ocak tarihinde mühürlenmişti. İşyeri sahiplerinin yaptığı açlık grevinin yedinci gününde Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, grevi sona erdirmek için işyerlerinin açılmasına karar verdi. Acar, iş merkezi yönetimiyle biraraya gelerek binanın yasallaştırılması için gerekli girişimin yapılmasını istemişti. Başkan Acar, geçen hafta yaptığı açıklamada ise "Aradan geçen üç aylık sürede yasal işlem alışveriş merkezi yönetimi tarafından yapılmadı. Bu durumda kendilerine bir hafta daha süre verdik, tebligat da yaptık." demişti.

Marmaris Belediyesi zabıta ekipleri, bu sabah 60 civarında polisle birlikte iş merkezine giderek bir kere daha dükkanları mühürledi. Daha önce açlık grevi yapanların arasında bulunan esnaf Şakir Ünal, işyerinden çıkmamak için direndi. İş merkezi hissedarlarından, Marmaris Ticaret Odası Başkanı Karacan da zabıtalara, "Başkan neden kendi gelip burayı mühürlemiyor? Bir ailenin hayatıyla bu kadar oynanmaz. Gerekli işlemi belediyenin yapması gerekirken bize zaman bile tanımıyorlar. Bu kadar işyeri sahibi ve çalışanı onların keyfi kararlarına göre mi hayatlarını sürdürecek?" şeklinde tepki gösterdi.

Mühürlemenin ardından belediye ve iş merkezinden herhangi bir açıklama yapılmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious