Marmaris'te mevsimin ilk orman yangını ucuz atlatıldı

Marmaris'te mevsimin ilk orman yangını ucuz atlatıldı.5797
  • Giriş : 08.06.2006 / 00:00:00

Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı Karacasöğüt köyü Böğürtlencik mevkiinde çıkan orman yangını, iki helikopterin müdahalesiyle kısa sürede söndürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Marmaris-Muğla karayolu üzerinde bulunan Böğürtlencik'te saat 11.20'de orman yangını çıktı. Palamuttepe yangın gözetleme kulesinden gelen ihbar üzerine Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü söndürme ekipleri olay yerine sevk edildi. Marmaris ve Milas'ta bulunan söndürme helikopterlerinin de katıldığı çalışmalarda sekiz arazöz ve 90 işçisiyle müdahale edildi. Yangının çıktığı noktanın rüzgar alan bir bölge olması sebebiyle Köyceğiz ve Muğla'dan gelen arazözlerin yanısıra Aydın, Nazilli, Milas ve Fethiye ekiplerinden de yardım istendi.

Helikopterlerin müdahalesiyle yangın kısa sürede kontrol altına alınırken Aydın, Nazilli, Milas ve Fethiye ekipleri geri gönderildi. Bir saat içinde kontrol altına alınan yangın, söndürme ve soğutma çalışmaları sonrasında tamamen bitti.

Orman İşletme Müdürü Demirci'den alınan bilgiye göre bozuk kızılçam ormanı olduğu belirtilen 2 dönüm yer kısmen yandı. Demirci, "Yangının çıkış sebebini araştırıyoruz. Bölgedeki otların kuru olması sebebiyle rüzgar şiddetli olsaydı ciddi tehlike yaşayabilirdik. Yangın Karacasöğüt köyüne kadar ilerleyebilirdi. Helikopterlerin hızlı müdahalesiyle yangını büyümeden söndürdük." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious