Marovitch İstanbul'a sedyeyle getirildi

Marovitch İstanbul'a sedyeyle getirildi.10860
  • Giriş : 31.01.2008 / 17:21:00

İtalya'nın Roma kentinde geçirdiği kazada ağır yaralanan Vatikan'ın İstanbul temsilcisi Monsenyör Georges Marovitch, 7 ay sonra sedye üzerinde uçakla Türkiye'ye getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Atatürk Havalimanı'nda Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün çiçeklerle karşıladığı Georges Marovitch, sedye üzerinde yaptığı açıklamada kendisini yalnız bırakmayan herkese özellikle de Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu'na teşekkür etti.

Roma'da istasyonda beklerken bilinmeyen bir sebeple raylara düşerek ağır şekilde yaralanan Marovitch, THY'nin 'Siirt' adlı tarifeli uçağı ile saat 15.15'de Roma'dan İstanbul'a getirildi. Marovitch'i karşılamak için Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de uçağın altına kadar geldi. Sarıgül, 'bütün dostların burada' diyerek Marovitch'e çiçek verdi.

Önce asansörlü ambülans aracı ile uçaktan indirilen Georges Marovitch daha sonra sedyeye alınarak kendisini Surp Agop Hastanesi'ne götürecek ambulansa bindirildi.

''Sedyede açıklama yaptı...''

Marovitch, sedye üzerindeyken yaptığı açıklamada 7 ay sonra vatanına kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Sayısız insan Türkiye'den destek için yanıma geldi. Beni yalnız bırakmadılar. Özel olarak da Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu'na çok teşekkür ediyorum. Benim için Papa 16'ıncı Benedict'e yazı yazdı. Bana da ayrı bir yazı gönderdi. İnşallah dinler arası diyalogu geliştirmek için yine hep beraber çalışmaya devam edeceğiz. Herkese çok çok teşekkür ediyorum'' şeklinde duygularını dile getirdi.

Georges Marovitch, 24 Temmuz 2007'de Roma'da, Vatikan temsilciliği de yapan Papa 23. John'un doğduğu evi ziyaret etmek üzere bir tren yolculuğu için istasyonda bulunduğu sırada raylara düşerek ağır şekilde yaralanmıştı. Türkiye Katolik Cemaatleri Ruhaniler Kurulu sözcüsü de olan Marovitch, kaburgaları kırılıp, iç organları zarar görmüş halde hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alınmıştı.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious