Mars aktarmalı Jüpiter'e 1 bilet lütfen

Mars aktarmalı Jüpiter'e 1 bilet lütfen.8029
  • Giriş : 22.12.2008 / 22:37:00

Uzay turları çok uzakta değil... Biletimizi alıp gidebileceğiz!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uzaya ticari sefer yapacak aracı taşıyacak özel tasarlanmış uçağın deneme uçuşu başarıyla tamamlandı.

Maceracı İngiliz işadamı Charles Bronson'ın sahibi olduğu Virgin Galactic şirketine ait ''WhiteKnightTwo'' (Beyaz Şövalye 2) adlı iki gövdeli 4 turbofan motorlu uçak, Kaliforniya'daki Mojave Üssü'nden kalktıktan sonra 1 saat süreyle uçtu ve havalandığı yere güvenli bir biçimde indi.

Yapımı sürmekte olan ''SpaceShipTwo'' (Uzay Gemisi 2) adlı uzay aracını taşıyıcak uçağın başka deneme uçuşlarının da yapılacağı bildirildi.

Virgin Galactic şirketi, ilerde siparişler de vermek üzere 5 uzay aracı ve 2 taşıyıcı uçak siparişi verdi.

2 pilot ile 6 biletli yolcu taşıyacak ve bir koltuğun 200 bin dolara satılacağı yolculuklar için şimdiden aralarında aktris Victoria Principal, fizikçi Stephen Hawking ve Hollanda Prensesi Beatrice'in bulunduğu 200 kadar potansiyel uzay turisti depozit yatırdı.

XPrize ödüllü ''SpaceShipOne'' tasarımı temelinde geliştirilen ''SpaceShipTwo'' adlı yaklaşık 20 metre uzunluğundaki uzay aracıyla yapılacak uçuşlar 2 saat sürecek ve yolculara yaklaşık 5 dakika yerçekimsiz ortamda bulunma olanağı sağlanacak.

''WhiteKnightTwo'' ile Concorde'un sefer yüksekliği olan 50 bin feet'e çıktıktan sonra ana gemiden ayrılarak motorlarını ateşleyecek uzay aracı, 110 kilometre yüksekliğe ulaşabilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*