Marsilya: 2 Beşiktaş: 0

Marsilya: 2 Beşiktaş: 0.23925
  • Giriş : 18.09.2007 / 23:40:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 23:40:18

Beşiktaş Şampiyonlar Ligi A Grubu'ndaki ilk maçında, Marsilya'ya 2-0 mağlup oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde (A) Grubu'nda Olympique Marsilya ile Beşiktaş arasında yapılan maçın kadroları şöyle:

Stat: Veledrome
Hakemler: Matteo Simone Trefoloni, Cristiano Copelli, Stefano Papi

Olmpique Marsilya: Mendanda, Taiwo, Rodriguez, Faty, Ziani, Cisse, Zenden, Niang, Cana, Nasri, Bonnart

Beşiktaş: Hakan, Serdar Kurtuluş, Diatta, İbrahim Toraman, İbrahim Üzülmez, Serdar Özkan, Cisse, Ricardinho, Tello, Delgado, Bobo

MAÇ BAŞLADI

Karşılaşmaya Marsilyalı futbolcular başladı.

2. dakika. Marsilya maçın ilk dakikalarında Beşiktaş kalesine etkili geliyor. Soldan gelişen atakta Niang topu ceza sahasına gönderdi. Topla buluşan Nasri'nin önünde meşin yuvarlağa İbrahim Üzülmez müdahele etti. Boşta kalan topu Hakan Arıkan uzaklaştırdı.

3. dakika. Marsilya yine soldan etkili geldi. Ceza sahasına süratle giren Niang'ın önünde son anda araya giren İbrahim Toraman topu kornerle uzaklaştırdı. Köşe atışında top Marsilyalı futbolculardan dışarı çıktı.

5. dakika. Beşiktaş bu dakikada ilk kez rakip yarı sahaya geçti. Sağ kanatta Bobo'nun topuk pasıyla topla buluşan Ricardinho, sol kanatta bomboş pozisyonda top bekleyen İbrahim Üzülmez'e pasını gönderdi. Üzülmez şut durumunda olmasına rağmen orta yapmayı deneyince yan hakemin ofsayt bayrağı atağı sonlandırdı.

8. dakika. Beşiktaş atağa kalkışlarında çok pas hatası yapıyor. Marsilya'nın ilk dakikalarında hızı kesilmiş durumda. 0-0 eşitlik sürüyor.

11. dakika. Marsilya sol kanattan Niang ile atağa kalkarken Serdar Kurtuluş bu ismi indirdi. Fransız ekipi sol çarprazdan serbest vuruşu kullandı. Ceza sahasına inen meşin yuvarlak Cisse'nin önünde kaldı. Bu futbolcunun sert şutu kaleci Hakan Arıkan iki hamlede karşıladı. Maçtaki ilk ciddi pozisyon bu dakikada gelişti.

13. dakika. Marsilya bir kez daha sol kanattan etkili geldi. Niang şık bir çalımla 2 futbolcumuzdan sıyrıldı. Bu futbolcunun kale sahasına ortasında İbrahim Toraman, Cisse'nin önünde kafayı vurarak gole izin vermedi.

15. dakika. Beşiktaş atağa hızlı çıktı. Tello, rakip ceza sahasına sokulduğu anda sert bir şut çıkarttı. Top kalenin yanından auta çıktı.

16. dakika. Beşiktaş atağında Tello, savunmanın arkasına uzun bir pas attı. Bu topa Serkan Özkan hareketlendi. Fakat top hızlı olunca kaleci Mendanda çıkarak topa sahip oldu.

19. dakika. Marsilya sol kanattan Nasri ile Beşiktaş kalesine hızlı geldi. Bu futbolcunun uzaktan şutu etkisiz olunca top yandan auta çıktı. Maçta bu anlarda denge var. 0-0 beraberlik devam ediyor.

21. dakika. Beşiktaş sağ kanattan serbest vuruş kazandı. Marsilya kale sahasına Siyah-Beyazlı ekip çok adamla gitti. Şilili futbolcunun kavisli sert ortasına kimse hareketlenemedi. Top kaleci Mendanda'nın ellerinde kaldı.

26. dakika. Beşiktaş'ta zorunlu bir değişiklik. Serdar Kurtuluş oyundan alındı. Genç İbrahim Kaş oyuna dahil olan isim oldu.

27. dakika. Marsilya sağ kanattan etkili geldi. Ziani'nin ceza sahasına gönderdiği topa Niang yükselip kafayı vurdu. Top kalenin az farkla üzerinden auta çıktı.

30. dakika. Beşiktaş, Marsilya yarı sahasına geçmekte büyük güçlük yaşıyor. Siyah-Beyazlı ekip orta sahayı geçtiği anda yaptığı pas hatalarıyla rakibin hızlı ataklarına fırsat veriyor. Fransız ekibi sahaya baskılı bir Futbol koyamasada maçta daha etkili gözüken taraf.

33. dakika. Marsilya bu anlarda oyunu Beşiktaş yarı sahasına yıktı. Beşiktaş yarı sahasından çıkamıyor. Marsilya sağ kanattan etkili geldi. Nasri ceza sahasının önünden şut denedi. Savunmanın ayak koyduğu top kornere çıktı.

36. dakika. Topla oynama yüzdesinde Marsilya'nın % 53'e % 47'lik üstünlüğü var. Maçta 0-0 eşitlik sürüyor.

38. dakika. Beşiktaş etkili paslarla sağ kanattan Marsilya ceza sahasına kadar sokuldu. Ceza sahasının önünde Ricardinho, topla buluştuğu anda sert bir vuruş çıkarttı. Meşin yuvarlak üst direğin az farkla üzerinden auta çıktı.

40.  dakika. Beşiktaş savunmasında İbrahim Toraman'ın geri pasını Marsilya'dan Cana takip etti. Hakan Arıkan, tehlikeli pozisyonda topu rakibine çarpırtmadan uzaklaştırmayı başardı.

44. dakika. Beşiktaş savunmasından çıkarken top kaybı yaptı. Ziani ceza sahasının dışından sert vurdu. Savunmaya çarpan top kornere çıktı.

45. dakika. Beşiktaş'ta 2. zorunlu oyuncu değişikliği. Ricardinho sakatlanarak oyun dışında kaldı. Koray sahaya giren isim oldu.

Maçın normal süresi sona erdi. Uzatma süresi olarak 3 dakika işaret edildi.

45+1 dakika. Marsilya ilk yarıda çok sert oynadı. İtalyan hakem bu dakikaya kadar kartına başvurmadı. Bu anda İbrahim Kaş'a sert giren Faty karşılaşmada ilk sarı kartı gören isim oldu.

Beşiktaş kenar yönetimi sürekli olarak hakeme ve 4. hakeme rakibin sert futbolu yüzünden itirazlarda bulunuyor.

45+3. dakika. Marsilya atağında Nasri, Beşiktaş ceza sahasına hareketlenen Ziani'ye uzun bir pas attı. Hakan Arıkan'ın çıkmadığı pozisyonda Ziani meşin yuvarlağa ayak koyamadı. Siyah-Beyazlı ekibin kalesi mutlak bir gol tehlikesini atlattı.

Bu ataktan sonra hakem maçın ilk yarısı için son düdüğünü çaldı. Marsilya-Beşiktaş karşılaşmasının ilk 45 dakikası 0-0 eşitlikle sona erdi.

MAÇIN İKİNCİ YARISI

Karşılaşmanın 2. yarısına Beşiktaşlı futbolcular başladı.

47. dakika. Bu dakikalarda Beşiktaş sağ kanattan Tello ile üst üste köşe atışları kullandı. Marsilya savunması bu ataklarda hata yapmadı.

50. dakika. Beşiktaş'ta İbrahim Kaş, rakibi serbest vuruş kullanırken açılmadığı için hakemden sarı kartı gördü. Siyah-Beyazlı futbolcu basit bir kart gördü.

52. dakika. Marsilya bu dakikada gole Ziani ile çok yaklaştı. Sağ kanattan topla hareketlenip Beşiktaş ceza sahasına giren Ziani, çarprazdan sert vurdu. Üst direğin altından ağlara gitmekte olan meşin yuvarlağı kaleci Hakan Arıkan son anda tokatlayarak kornere attı.

55. dakika. Marsilya 2. yarıda Beşiktaş kalesine baskı kurdu. Fransız ekibi sağlı sollu ataklarla gol arıyor. Bu dakikada sol kanattan ceza sahasına sokulan Niang sert vurdu. Meşin yuvarlak yan direği yalıyarak auta çıktı.

60. dakika. Beşiktaş sağ kanattan Marsilya kalesine sokuldu. Koray'ın ceza sahasına ortasını Fransız savunması karşıladı. Dönen top tekrar Koray'ın ayağında kaldı. Bu futbolcunun ceza sahasına ara pasına Bobo hareketlenemedi. Kıran kırana geçen maçta 0-0 eşitlik sürüyor.

63. dakika. Marsilya atağına Beşiktaş kalesine süratle sokulan Ziani'nin önündeki topa Koray ayak koydu. Fransızların sert müdahelesine göz yuman İtalyan hakem bu pozisyonda topa çelen Koray'a ucuz bir sarı kart gösterdi.

65. dakika. Beşiktaş bir türlü oyunda istediği tempoyu yakalayamıyor. Çok top kaybı yapan Siyah-Beyazlı ekip Marsilya'nın attığı uzun toplarda hızlı adamları durdurmakta sorun yaşıyor. Kıran kırana geçen karşılaşmada 0-0 eşitlik sürüyor.

66. dakika. Marsilya'da Cisse, Diatta'ya yaptığı sert hareket sonrası İtalyan hakemden sarı kartı gören isim oldu.

73. dakika. Marsilya sol kanattan köşe atışı kullandı. Kale sahasına inen topu Hakan Arıkan çıkarak yumrukladı. Karşılaşmada artık son bölümlere doğru girildi. Siyah-Beyazlılar zaman zaman zorlansada oyunda dengeyi kurmuş durumda.

75. dakika. Beşiktaş'ta Delgado yerini Higuain'e bıraktı

76. dakika. Marsilya'da Zenden çıkın Valbuena oyuna girdi.

77. dakika. Marsilya Rodriguez ile golü buldu. Soldan kullanılan köşe atışında Hakan Arıkan'ın müdahale edemediği top direğe çarpıp altıpas içine düştü. Hakan'ın yerde kaldığı topu Rodriguez tapik ederek şutunu attı. Meşin yuvarlak Beşiktaş ağlarıyla buluştu.

Marsilya, Beşiktaş savunmasının büyük hatası sonrası Rodriguez ile Beşiktaş karşısında 1-0'lık üstünlüğü yakaladı.

82. dakika. Marsilya'da Valbuena, İbrahim Üzülmez'e yaptığı sert faul sonrası hakemden sarı kartı gören isim oldu.

85. dakika. Marsilya'da Niang yerini Gragnig'e bıraktı.

86. dakika. Beşiktaş beraberlik şansını Serdar Özkan ile kullanamadı. Sol kanattan gelişen atakta Tello topu Marsilya ceza sahasına ortaladı. Savunmadan seken meşin yuvarlak arka direkte Serdar Özkan'ın önünde kaldı. Bu futbolcunun yerden yaptığı vuruş ters tarafta direğin dibinden auta çıktı. Siyah-Beyazlı ekip adına maçtaki en net gol pozisyonu bu oldu.

88. dakika. Marsilya'da Nasri sert faulu sonrası sarı kartı gören isim
oldu.

88. dakika. Marsilya'da Nasri yerini M'Bami'ye bıraktı.

90. dakika. Marsilya'nın Beşiktaş karşısında 1-0'lık üstünlüğü sürüyor. Siyah-Beyazlı ekibin beraberlik golü için baskısı var.

Maçın uzatma süresi olarak 3 dakika ilave edildi.

90+1. dakika. Marsilya Cisse ile 2. golü buldu. Orta sahadan Beşiktaş savunmasının arkasına atılan topa Cisse hareketlendi. Diatta, savunmadaki son adam olarak ayakta kalamadı. Cisse, Diatta'yı geçip ceza sahasına sokuldu. Bu futbolcunun yerden sert şutu Hakan Arıkan'ın sağından bir kez daha Beşiktaş ağlarına takıldı.

Marsilya, Cisse'nin golüyle Beşiktaş karşısında 2-0 öne geçti.

Karşılaşmanın kalan kısa süresinde başka gol olmadı. İtalyan hakem maçı bitiren düdüğünü çaldı. Siyah-Beyazlı iyi mücadele ettiği güçlü rakibi Marsilya karşısında basit hatalardan yediği 2 golle ilk maçından puan çıkartamadı.

Karşılaşmayı Marsilya, Beşiktaş karşısında 2-0 kazandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious