Marsilya taraftarına 3 yıl 6 ay hapis

Marsilya taraftarına 3 yıl 6 ay hapis.9613
  • Giriş : 05.12.2008 / 17:21:00

Şampiyonlar Ligi (D) Grubu'nda 1 Ekimde oynanan Atletico Madrid-Olympique Marsilya maçında çakan olaylardan dolayı İspanya'da yargılanan Marsilya taraftarı Sintos Mirasierra'ya 3 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Vicente Calderon Stadı'nda oynanan maçta ırkçı bir pankart açmaya çalışan Marsilya taraftarını önlemeye çalışan İspanyol polisi ile Fransız taraftarlar arasında çıkan olaylar sonrasında provokatörlük yaptığı ve polise vurduğu gerekçesiyle yakalanıp, tutuklanan Mirasierra'nın hakkında 8 yıl hapis cezası talep edilen dava bugün karara bağlandı.

Polise şiddetten dolayı 3 yıl 6 ay hapis cezası alan 34 yaşındaki Marsilya taraftarının aynı zamanda vurduğu polise 45 gün boyunca her gün 20 Avro tazminat ödeyeceği de belirtildi. Savunma avukatından yapılan açıklamalarda, karara itiraz edileceği bildirildi.

Olaylı maç sonrasında UEFA, Atletico Madrid'e 1 maç seyircisiz oynama cezası vermişti. 9 Aralıkta Marsilya ile deplasmanda karşılaşacak olan Atletico Madrid güvenlik gerekçesiyle UEFA'nın da onayını alarak maç günü Marsilya'ya gidecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*