Maskeli banka soyguncuları kameralara yakalandı

Maskeli banka soyguncuları kameralara yakalandı.10253
  • Giriş : 31.03.2008 / 16:54:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 16:15:27

Soyguncuların 3 bankayı ve 1 benzin istasyonunu soymaları saniye saniye görüntülendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Kocaeli'nin Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 28 Kasım 2007 tarihinde İstasyon Caddesi üzerindeki Garanti Bankası Darıca Şubesi'ni soyan 3 zanlıyı bir başka banka şubesini soyma hazırlığı aşamasında yakaladı. Üç zanlının 13 Kasım 2007 tarihinde de Halkbank'ın İstanbul Kurtköy, 17 Aralık 2007'de Denizbank'ın İstanbul Kartal Şubesi'ni de soyduları; ayrıca, 3'ü Gebze'de, 2'si İstanbul'da olmak üzere 5 benzin istasyonunda soygun gerçekleştirdikleri öğrenildi.

Geçen sene kasım ayında Garanti Bankası Darıca Şubesi'nde gerçekleşen soygun olayı sonrası Gebze'de oluşturulan devriye ekipleri denetimlerini özellikle bankaların soyulduğu saatlerde yoğunlaştırdı. Bu ekiplerden biri önceki hafta cuma günü akşamı Hacı Halil Mahallesi, İstanbul Caddesi üzerinde, Kiler Market'in arka tarafında, bir kamyonun arkasına gizlenerek siyah renkli marka otomobilin üzerine başka plaka takmaya çalışan 3 kişiyi tespit etti.

Hüseyin K. (43), Levent Ç. (20) ve R.O. (13) isimli zanlılar gözaltına alınırken otomobilde yapılan aramada biri Glock marka iki ruhsatsız tabanca, 80 kadar mermi, 3 kar maskesi, 4-5 pantolon, kazak, gömlek gibi giysi malzemeleri ele geçti. Zanlılar sorgulamalarında suçlarını itiraf ederken, Garanti Bankası Darıca Şubesi'ne yönelik soygunu gerçekleştirmeden kısa bir süre önce yüzlerine kar maskesi takılırken kendilerini gören bir vatandaş tarafından da teşhis edildi.

Üç zanlı, Garanti Bankası Darıca Şubesi'nden 58 bin, Halkbank Kurtköy Şubesi'nden 17 bin, Denizbank Kartal Şubesi'nden ise 205 bin YTL ile 20 bin Amerikan Doları ve 40 bin Euro gasp ettiklerini itiraf etti. Zanlıların ayrıca Gebze'de 3, İstanbul'da 2 silahlı gasp olayına karıştığı, bu olaylarda kullanmak üzere de 7 plaka gasp ettiği öğrenildi.

Zanlılar silahlı gasptan elde ettikleri paralar ile iki adet son model Volswogen Passat otomobil satın aldı. Bahse konu otomobillere mahkeme kararıyla el konulurken, zanlıların diğer paraları da eğlence ve alışverişte harcadıkları bildirildi.

Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri olaya ilişkin soruşturmayı çok yönlü sürdürürken, zanlılar adli makamlara sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious