'Maskeli iktidarın maskesini düşüreceğiz'

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

CHP Grup Başkan Vekili Haluk Koç, Başbakan Erdoğan'ın, partisinin il kongrelerinde, kendi saha ve seyircisi önünde her türlü çarpıtmayı yaparak, yaşananları tam tersine çevirerek, kötü gidişatı mutlu bir tablo gibi göstermeye çalıştığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İktidarın maskesini düşüreceğiz" dedi.
Bazı CHP'li milletvekilleriyle birlikte TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyen Haluk Koç, tüm çalışanların 1 Mayıs işçi bayramını kutladı ve 1 Mayıs'ın anlamı üzerinde daha derin düşünülmesi gerektiğini kaydetti. 3.5 yıllık AK Parti iktidarında emek üzerindeki iktidar tasarruflarının çalışanların hakları bakımından bir çıkmaza, kazanılmış hakların kaybına yol açtığını savunan Haluk Koç, bunlara örnek olarak İş Kanunu, Sağlıkta Dönüşüm Projesi, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sosyal Güvenlik Reformu tasarılarını gösterdi. Koç, AK Parti'nin getirdiği yasal düzenlemelerle, çalışanların iş güvencelerinin ellerinden alınabildiği bir yasal çerçeve oluşturulduğunu söyledi.

Başbakan Erdoğan'ın son gündelerde partisinin il kongrelerinde yaptığı konuşmaları da eleştiren Haluk Koç, "Türkiye'de, partisinin il kongrelerinde, süslü panoların önünde esip gürleyen Başbakan'ın çizdiği tablonun tam tersi bir manzara var. Başbakan kendi saha ve seyircisi önünde, her türlü çarpıtmayı yaparak, yaşananları tam tersine çevirerek, kötü gidişatı mutlu bir tablo gibi göstermeye çalışıyor. Sayın Başbakan'ın üslubu çaresizliğini ve başarısızlığını gösteriyor. Hala haremlik-selamlık uygulamasına takmış. O hala orda. Hiddetli Başbakan'ın hiddetinin gerisinde ne olduğunu herkese göstereceğiz, maskesini düşüreceğiz" diye konuştu.

AK Parti iktidarının her konuda olduğu gibi çalışanların hakları konusunda da maskeli olduğu iddia eden Haluk Koç, "Ne kadar bindirilmiş topluluklarla kendisini alkışlatırsa alkışlatsın, Başbakan'ın hiddetinden ve sinirinden bu işi yapamadığı anlaşılıyor" dedi.

Haluk Koç, 1 Mayıs'ın işçi bayramı olarak tatil edilerek kutlanmasını öngören bir kanun teklifi verdiklerini hatırlatarak, 1977 yılındaki kanlı 1 Mayıs olayları konusunda Meclis Araştırması açılmasını talep ettiklerini kaydetti.

Haluk Koç, ve diğer CHP'li milletvekilleri, toplantıyı izleyen basın mensuplarına karanfil dağıtarak, 1 Mayıs bayramlarını kutladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious