Maskeli Rumlar Türk öğrencilere saldırdı

  • Giriş : 22.11.2006 / 00:00:00

Kıbrıs Rum polisi, Lefkoşa'nın Rum kesiminde bulunan İngiliz Okulunda Kıbrıslı Türk öğrencilerin darp edilmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Rum kaynakların verdiği habere göre, polis açıklamasında, başka okuldan bir grup Rum öğrenci, yüzlerinin bir bölümü kapalı şekilde ve ellerinde sopalarla İngiliz Okuluna girerek, okulda eğitim gören yaklaşık 5 Kıbrıslı Türk öğrenciye saldırarak yaraladı.

Başka okullardan öğrenciler oldukları anlaşılan 15-20 kişinin saat 11.30 sıralarında İngiliz Okuluna girdiği belirtilen açıklamada, saldırgan öğrencilerden ikisinin elinde sopa, başlarında şapka bulunduğu, yüzlerini de atkıyla kapattıkları kaydedildi.

Bu kişilerin, okulun, KKTC'den giden yaklaşık 5 Kıbrıslı Türk öğrenciye saldırdığı ve Kıbrıslı Rum öğrencilerin müdahale etmesi üzerine kaçtığı açıklandı. Olay sırasında Kıbrıslı Türk öğrencilerden birinin yüzünden hafif şekilde yaralandığı kaydedildi.

Olay yerinde bulunan polis memurları ve öğretmenlerin, olaya karışan öğrencileri hastaneye götürmek için çaba harcadıkları, ancak öğrencilerin hastaneye gitmeyi reddettikleri belirtilen polis açıklamasında, şu ana kadar elde edilen bilgilere dayanılarak, olaya, Lefkoşa'nın Rum kesimindeki çeşitli okullarından üç öğrencinin karıştığı, bunlar hakkında tutuklama emri alınmaya çalışıldığı, polisin konuyla ilgili tahkikatının sürdüğü belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious