Massa, İstanbul'u seviyor!

Massa, İstanbul'u seviyor!.9837
  • Giriş : 26.08.2007 / 17:40:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 21:09:43

Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'sinde zafer Ferrari'nin Brezilyalı pilotu Felipe Massa'nın oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İkinci Alanso olurken üçümcülüğü raikkonen kazandı.


İstanbul Park Pisti'nde 58 tur üzerinden yapılan yarışa ''pole pozisyonda'' başlayan Massa, pit stoplar dışında liderliğini yarış sonuna dek sürdürüp birinciliği elde etti. Massa, böylece geçen yıldan sonra bu yılda İstanbul Park'ta birinciliğe ulaştı.

Massa'nın takım arkadaşı Kimi Raikkonen, ikinci sırayı elde ederken, Ferrari böylece İstanbul'da ''duble'' yapmış oldu. Son dünya şampiyonu McLaren Mecedes'in İspanyol pilotu Fernando Alonso ise yarışta üçüncü oldu.

Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'sinin galibi Ferrari pilotu Felipe Massa, İstanbul'da 2 yıl üst üste kazanmanın kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Massa, yarış sonrası ilk 3 pilotun düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, 3. kez İstanbul Park'ta yarıştığını ve son 2'sinde birinci olduğunu hatırlatarak, “Bu çok güzel bir duygu. Bu pisti ve şehri çok seviyorum. Burası benim kariyerim için bir dönüm noktası oldu” dedi.

Yarış sırasında kaskında bir sorun yaşadığını, ön tarafındaki plastik bölümün savunma sisteminde bir çatlak olduğunu belirterek, “Konsantrasyonumu kaybediyordum. Sonra o bölümü çıkardım ve attım. Daha sonra da rahatladım” diye konuştu.

Yumuşak lastik kullanmalarının doğru bir karar olduğunun yarışta görüldüğünü anlatan Massa, “Kumar oynadık ve kazandık. Startta yumuşak lastiklerin bize avantaj sağlayacağını biliyorduk” şeklinde konuştu.

RAIKKONEN: “ELİMDEN GELENİ YAPTIM”

Yarışta ikinci sırayı elde eden Ferrrari'nin Finlandiyalı pilotu Kimi Raikkonen ise bugün geçiş yapmanın çok zor olduğunu ifade ederek, “Yarış dünkü sıralama turları ile kararlaştırılmıştı. Ben elimden geleni yaptım, ama geçiş için çok fazla şansım yoktu” dedi.

Raikkonen, lastiklerinin bu yarışta iyi performans çıkardığını da sözlerine ekledi.

ALONSO: “MUCİZE BEKLİYORDUM, OLDU”

Yarışı 3. sırada tamamlayan McLaren Mercedes'in İspanyol pilotu Fernando Alonso ise ilk virajda 6. sıraya düşmesinin kendisi için iyi olmadığını vurgulayarak, “İlk pit stopta eski yerime kavuştum. Önümde 3 pilot vardı. Hata yapmaktan kaçındım. Mucizeler bekliyordum. Bu mucize Hamilton'ın başına geldi ve lastik sorunu yaşayınca ben de podyuma çıktım” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious