Massa umutsuz konuştu!

Massa umutsuz konuştu!.9837
  • Giriş : 05.04.2009 / 18:38:00

Felipe Massa'nın Malezya Grand Prix'sinden puansız ayrılması canını sıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Formula 1'de sezonun ikinci yarışı olan Malezya Grand Prix'sinden de puansız ayrılan, geçen yılın markalar şampiyonu Ferrari'nin Brezilyalı pilotu Felipe Massa, "Geçen yılki aracımız daha iyiydi. Yeni araçla bu sezon biraz zor geçecek" dedi.

1992 yılından bu yana ilk kez sezona en kötü başlangıcını yapan Ferrari'de, gözler yeni aracın performansına çevrildi. Bugün koşulan Malezya Grand Prix'sinden de puansız ayrılan, geçen yılın markalar şampiyonu Ferrari'nin pilotu Massa, takımın kendini kolay toparlayabileceğini düşünmüyor.

Takım arkadaşı Fin Kimi Raikkonen gibi Avustralya ve Malezya grand prixlerinden takımına puan kazandırmadan ayrılan Massa, yarışın ardından yaptığı açıklamada, geçen yılki araçlarının daha iyi olduğunu iddia etti. Yeni araçla sezonun zor geçeceğini savunan Brezilyalı pilot, "Sıfırdan başlamak ve neyin, nerede yanlış gittiğini anlamamız lazım. Yeni aracın yeterince güçlü olmadığını gördük. Bunun üzerinde çalışmamız gerek. Strateji hatası yaptığımızı düşünüyorum. Bir araya gelip, nerede yanlış yaptığımızı görmemiz lazım" dedi.

Massa, takımının ve McLaren Mercedes'in, Uluslararası Motor Sporları Federasyonu'nun (FIA) Brawn, Toyota ve Williams'ın araçlarındaki difüzörlerin "illegal" olup olmadığına dair kararını merakla beklediğini de kaydetti.

Öte yandan, 56 tur üzerinden yapılması planlanan, ancak yoğun yağmur ve gölleşen pist nedeniyle 32. turda durdurulan Malezya Grand Prix'si, Formula 1 tarihinde "durdurulan" ve "yarım puanlarla biten" 5. yarış oldu. Daha önce de 1975 yılındaki İspanya Grand Prix'si, aynı yılki Avusturya Grand Prix'si, 1984 yılındaki Monaco Grand Prix'si ve 1991'deki Avustralya Grand Prix'si birtakım nedenlerden ötürü durdurulmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*