Masters Cup 'Efendi'siz kaldı!

Masters Cup 'Efendi'siz kaldı!.9911
  • Giriş : 14.11.2008 / 18:41:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 23:32:22

Roger Federer mutlak kazanmak zorunda olduğu Andy Murray karşısında tam 6 maç puanını çevirdi ama son oyunda servisini kırdırarak Masters Cup'a veda etti...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Masters Cup 08 için sıradan bir gün değildi. Son 2 yılın şampiyonu Roger Federer gruptan çıkma şansını riske atmıştı ve yoluna devam etmek istiyordu.
Grupta Murray yarı finale çıkmayı garantilemişti fakat Simon ve Federer'in durumları henüz belli değildi.

İsviçreli tenisçinin galibiyeti yarı finale çıkmak için yetecekti ama Federer bu zor görevi başaramadı.

Öğle saatlerinde Gilles Simon'un, Stepanek'i yenmesinden sonra Roger Federer, Andy Murray'ı mutlak yenme zorunluluğuyla maça çıktı.

Andy Murray'ın her ne kadar turu geçmeyi garantilediyse de finale yükselmiş, moralli Federer'i finalde yenmeye çalışmak yerine, İsviçreli'nin bu sıkıntılı anında işi bitirmek istediği biliniyordu.

İlk sette 2 kez servis kıran Roger Federer 6-4 ile seti kazanırken, ikinci sete sakatlığının da etkisiyle oldukça kötü başladı.

5-2 geriye düşen Roger, daha sonra toparlanırken durumu 5-5'e getirdi ve seti tie-breaka uzattı. Ancak Federer'in bu üstün çabası seti kazanmak için yetmedi. 6-7

Final setinde bir ara servis kıran Federer 4-3 ile avantajı ele geçirmişti fakat karşısında kendisini kupanın dışına itmek isteyen bir Murray vardı. Murray hemen karşılık verdiği gibi durumu 5-4 yaptı.

10.oyunda 6 kez maç puanı şansını değerlendiremeyen Andy Murray, 12.oyunda bu kez fırsatı tepmedi ve 7.hakkında Federer'i elemeyi başardı. 5-7  www.tenishaber.com

Avustralya Açık'la başlayan sezon Federer için hayal kırıklığıyla sona erdi.

Formssuzluğunun ve özgüvensizliğinin yanı sıra şimdi de sırtındaki ağrılarla boğuşmak zorunda kalan İsviçreli tenisçi, iyi bir dinlenme sürecinin ardından 2009 yılında alışılmış görüntüsüne dönmeyi amaçlıyor.

Federer'i kupanın dışına iten Murray yarı finalde Davydenko ile karşılaşacak. Diğer maç ise Simon - Djokovic arasında.

TENİSHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*