Mateja Kezman borçlu çıktı

Mateja Kezman borçlu çıktı.13047
  • Giriş : 16.08.2008 / 11:24:00

Fenerbahçe yönetiminin PSG'ye gitmek isteyen Kezman'a neden engel olduğu anlaşıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yönetimin, Sırp oyuncudan fazladan tahsil ettiği 1 milyon euroyu geri ödemesini istediği, bu nedenle transferine izin vermediği öğrenildi

Fenerbahçe yönetimi, Paris Saint German'ın istediği Mateja Kezman'ı satmak için bu oyuncuya 1 milyon euroluk şart koştu.

Sırp oyuncudan kulüpten tahsil ettiği fazladan 1 milyon euroyu geri ödemesini isteyen Fenerbahçe Kulübü, aksi taktirde transfere izin vermeyeceğini bildirdi.
Atletico Madrid kulübünden 8 milyon euro bonservis bedeli karşılığı Fenerbahçe'ye alınan ve dört yıllık sözleşme yapılan Kezman, bu sözleşmeye göre kalan iki yıl için sarı - lacivertlilerden 5 milyon euro alacaktı. İlk iki yıl toplam altı milyon euro alan Kezman, son iki yıl 2.5 milyon euroya anlaşma yapmıştı.
Kezman'ın 12 milyon euroluk ücretinin yarısını tahsil ettiği, Fransız kulübüyle yılda 2 milyon euroya yakın anlaşma yaptığı belirlendi.
Fenerbahçe yönetimi, Kezman'ın toplam alacağının yarısını aldığını, ancak verimli olamadığı için 1 milyon euroyu geri ödeyerek transfer olabileceğini bildirdi.
Kulüpten ayrılabilmesi için kendisinden 1 milyon euro istenen Kezman bu parayı geri ödemeyeceğini bildirdi. Fenerbahçe yönetimi de Kezman'ı bu durumda satmayacağını söyleyip, transferi kilitledi. PSG?yöneticilerinin son kez hafta içi sarı - lacivertli yönetimle göreceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*