Materazzi Zidane'ı evine çağırdı

Materazzi Zidane'ı evine çağırdı.11118
  • Giriş : 24.11.2006 / 00:00:00

Dünya Kupalarının en unutulmaz sahneleri arasına giren ve 2006 Almanya'da final maçında yaşanan Zidane-Materazzi kavgası gündemden inmiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İtalyan Materazzi, Zidane hakkında yine ilginç açıklamalar yaptı. Dünya Kupası finalinde Fransız futbolcu Zinedine Zidane'ın kafa attığı İtalyan Marco Materazzi, "Evimin kapısı Zidane'a her zaman açık. İsterse adresimi nasıl alacağını biliyor" dedi.

FIFA'nın girişimlerine rağmen Zidane'ın istememesi nedeniyle iki futbolcu arasında halen barış sağlanmazken, Materazzi sorunun kendisinde değil Zidane'da olduğunu söyledi.

İspanyol spor gazetesi Marca'da bugün yayımlanan demecinde Materazzi, "Korkunç savaşlardan sonra da barış anlaşmaları imzalanıyor. Biz neden barışmayalım ? Reklamsız, iki erkek arasında barışa kesinlikle evet" şeklinde konuştu.

Sahada olanın sahada kalması gerektiğini vurgulayan İtalyan defans oyuncusu, "Sahada kulaklarımıza güzel şeyler fısıldamıyoruz. Eğer özür dilemek gerekirse dilenir ve o da orada kalır. Bu zamana kadar kimse benden özür dilemedi" yorumunda bulundu.

Materazzi ayrıca, Dünya Kupası'nı kazanmalarının ardından karakterinin değişmediğini, kendisinin sadece bir futbolcu olduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious