Matsakis'in bir Türk kızına âşık olduğu ortaya çıktı

Matsakis'in bir Türk kızına âşık olduğu ortaya çıktı.12236
  • Giriş : 24.11.2007 / 21:18:00

Meclis çatısı altında da karışılık yaratan Rum parlamenter Marios Matsakis'in bir Türk kızına âşık olduğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İddiaya göre bu aşk sayesinde de Matsakis, hafta içinde yapılan AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu (KPK) toplantılarında, Türkiye'yi eleştirmek yerine AB'yi eleştirdi. SABAH bu iddiaları 53 yaşındaki Matsakis'e sordu. Matsakis, önce kaçamak yanıt verip, "Ben Türk kadınlarına âşığım ama sorun şu ki onlar bana âşık değil. Türk kadınları çok hoş, çok güzel. Sadece dış görünüş olarak değil aynı zamanda iç dünyası da güzel" dedi. Ardından "özel biri var mı" sorusuna ise, "Belki... Bu konu hakkında konuşmak istemiyorum. İlişki hakkında konuşmak için daha çok erken. Bu benim özel hayatım..." karşılığını verdi. Matsakis, "Yani âşıksınız" sorusunu, başıyla gülümseyerek onaylarken, "Belki size daha sonra söylerim" dedi. Kıbrıs Türklerinden de 1974'te yaşanan olaylar için özür dileyen Matsakis'e işte bu sırada, "Yoksa aşkınız Kıbrıs Türkü mü'" sorusunu yönelttik ama bu soruyu da "Özel hayatımı konuşmak istemiyorum" diyerek yanıtladı.

TELEFON KARTI ALDI

Geçen yıl katıldığı KPK toplantıları sırasında, "Burası ne biçim bir ülke, cep telefonum bile çekmiyor" sözleriyle olay çıkaran Matsakis, bu kez kontörlü kart aldı. "Ne yapalım, uyum sağlamak zorundayız. Hayat da böyle" diye konuşan Matsakis'in mesajları ise şöyle:

* Kesinlikle Türkiye'nin AB üyeliğinden yanayım. Biz Kıbrıslılar Türkiye'yi, düşman olarak karşımıza almak yerine bir dost ve müttefik olarak yanımıza almalıyız. Türkiye büyük tarihi geçmişi olan, saygın bir ülke. Gururlu insanları var ve çok güçlü.

* Türk bayrağını almamın nedeni Türkiye'ye bir hakaret değildi. Dikkatleri AB toprakları içerisinde Türk askerlerinin bulunduğuna dikkat çekmek istedim. Bayrağa saygısızlık yapmadım. Ben onu AB'nin en saygın kuruluşuna Avrupa Parlamentosu'na götürdüm ve başkana verdim. Biz politikacılar şov yaparız.

* Şimdi mantık zamanı, siyaset zamanı değil. Ben Papadopulos'un değil, kendi görüşlerimi söylüyorum. Federal çözüm en iyisi tıpkı Almanya, ABD ve Kanada'da olduğu gibi.

MATSAKİS NE DEMİŞTİ

KKTC sınırında bir nöbetçi kulübesinden Türk bayrağını çalan ve İngiliz üslerine kaçak girdiği için tutuklanan Matsakis, "Türk bayrağını indirmek Nazi bayrağını indirmeye eşdeğer. Kıbrıs'taki tek terörist TSK'dır" demişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious