Matthaus'un favorisi İspanya

Matthaus'un favorisi İspanya.12775
  • Giriş : 22.05.2008 / 14:18:00

Lothar Matthaus, Avrupa Şampiyonası'nda favorisinin İspanya olduğunu açıklarken, İspanya'nın yıllar süren başarısızlığına bu sene son vereceğini iddia etti'

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Matthaus, İspanya'nın Avrupa Şampiyonası'nı kazanabilecek kalitede bir kadrosu olduğunu söylerken, Fransa'yı da es geçmedi. Efsane isim aynı zamanda son Dünya Şampiyonu İtalya'nın ilk turda eleneceğini düşünüyor.

Eski milli oyuncu 'Fikrim değişmeyecek: İspanyollar benim favorim. Daha önce birçok kez başarısız oldular ve bu turnuva onlar için yeni bir şans' diye konuştu.

Alman efsanesine göre İspanya, turnuvaya müthiş bir kadroyla katılıyor. Matthaus, bir çok iyi ismin yanında en çok da Avrupa'nın en verimli golcüsü olduğunu düşündüğü Fernando Torres'in kendisini etkilediğini belirtiyor.

1990 yılında Dünya Kupası'nı kaldıran Matthaus, Barcelona gibi takımlarda artık yabancıların yıldız olamadığını ve bunun da İspanyol oyuncuların kalitesini gösterdiğini vurguluyor. Matthaus, Raul'un milli takıma çağırılmamasına şaşırmadığını ve Real Madrid�in golcüsünün kadroya alınmama sebebinin Luis Aragones'in elinde yetenekli çok oyuncu bulunması olduğunu söyledi. İtalya'nın kadrosunda en iyi zamanlarını geçirmiş bir çok oyuncu olduğunu düşünen Bayern Münih'in eski kaptanı, bu isimlerin arasında Cannavaro, Panucci ve Materazzi'yi de katıyor. Matthaus 'Fransa, Avrupa Şampiyonu olacaktır, Hollanda gruptan çıkar ve İtalya ilk turda elenir' diyerek sözlerine son noktayı koydu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious