Mavi Bisikletliler cumartesi yola çıkıyor

  • Giriş : 17.05.2007 / 00:00:00

'Mavi Bisiklet, kanserde erken tanı için yola çık' kampanyası bu yıl, Marmara ve Ege bölgesinde binlerce kişiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

12 kişilik Milli Bisiklet Takımı, 19 Mayıs Cumartesi günü Caddebostan'dan yola çıkacak.

Bisikletini alıp gelen herkes Pendik'e kadar yapılacak halk parkuruna katılabilecek. Her katılımcı adına mamografi üniteleri için açılan fona Roche tarafından bağış yapılacak.

İlki geçen yıl 9-23 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen kampanyanın ikincisi, Türkiye Bisikle Federasyonu'nun 2007 yılı faaliyet programı çerçevesinde 19-26 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.

İstanbul-Yalova, Yalova-Bursa, Bursa-Balıkesir, Balıkesir-Manisa, Manisa-Salihli, Salihli-Denizli, Denizli-Aydın ve Aydın-İzmir etaplarından oluşan kampanyada, Türkiye A Milli Takım bisikletçileri kanserle mücadele için bisiklet sürecek.

Güzergahtaki il ve ilçe merkezlerinde düzenlenecek bisiklet parkurlarında da isteyenler pedal çevirerek kampanyayı destekleyebilecek.

İlaç firması, güzergahta bulunan illerdeki her katılımcı adına o ilin valiliğine, kanserle ilgili erkentanı merkezi kurulması için 50 YTL bağış yapacak.

Aynı güzergah boyunca bisikletçilere eşlik edecek,'Roche Mavi Bisiklet TIR'ı'nda ise kanser alanında uzman doktor ve profesörlerin katılımıyla erken tanı konusunda bilinçlendirme toplantıları yapılacak.

İstanbul'dan yola çıkan Bisiklet Milli Takımı sporcuları aynı gün Yalova'nın ardından Bursa'ya ulaşacak.

Atatürk Stadı önünde gönüllülerden oluşan bisikletli topluluk tarafından karşılanacak takım, stat önünden Çekirge Caddesi'ni takiben Kültürpark içine ulaşacak.

Yer : Caddebostan Sahil Yolu (TİKE restoran karşısı)
Saat : 10.00 Cem Ceminay
12.00 Açılış Töreni ve Halk Parkuru.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious