Mavi yolculuk kanlı bitti

  • Giriş : 23.08.2006 / 00:00:00

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Ece Marina'ya yanaşmış olan teknenin içerisinde yabancı uyruklu olduğu anlaşılan erkek cesedi bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Fransız Bassard ailesi mavi yolculuk için Türkiye'ye geldi. Antalya'nın Finike ilçesinde tayfalık yapan Fas uyruklu Friat Hıchad (30) ile anlaşarak yolculuğa çıktı.

Yolculuk sırasında, teknenin kaybolan Zodyak botu yüzünden aile ile kaptan arasında tartışma çıktı. Tekne ve sigorta şirketi sahibi Fransız Max Bassard, polise şikayette bulunacağını söyleyince Faslı kaptan eline geçirdiği ekmek bıçağı ila Max Bassard'yu karnından, David Bassard'ı bacağından yaraladı. Finike-Fethiye arasında açık denizde rotayı Rodos'a doğru çevirdiği belirtilen Faslı kaptanın dalgınlığından yararlanan dört kişilik Fransız Bassard ailesi, kaptanı etkisiz hale getirdikten sonra bağladı. Fransız aile, tekneyi Fethiye Körfezi'ne getirerek, Ece Saray Marina'ya yanaştırıldığı ve teknede yaralıların olduğu belirtilerek, ambulans talebinde bulundu.

Fethiye Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve 112 Acil servis ekibi Ece Saray Marina'ya gelirken, yaralılar Max Bassard ve oğlu David Bassard 112 Acil ambulans ile Özel Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesi'ne kaldırıldı. Max Bassard, iple bağladıkları kaptanın kendilerini yaraladığını söylerken, Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bürosu ekipleri teknede bağlı olan Faslı kaptanı, teknede ölü buldu.

Belçika bandıralı Latetıa Blanda isimli teknenin sahibi ve müşteki Max Bassard (57), eşi Marylene Bassard (55), oğlu David Bassard (31) ve gelin Sylıvıe Bassard (25), gözaltına alındı.

Polisin teknedeki aramasında Faslı kaptanın pasaportuna ulaşıldı. Teknede saatler süren inceleme ve araştırmadan sonra, Marylene Bassard, David Bassard, Sylıvıe Bassard gözaltına alınırken, hayatını kaybeden kaptanın cesedi otopsi yapılmak üzere Fethiye Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Bu arada Max dışında ailenin diğer fertlerinin sağlık durumlarının iyi olduğu açıklanırken, ailenin bugün Fethiye Mahkemesi'ne çıkartılması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious