Maxi ile Migros birleşiyor

Maxi ile Migros birleşiyor.15931
  • Giriş : 01.08.2008 / 18:12:00

Migros, Maxi Marketleri bünyelerine katmak için protokol imzaladı. Rekabet Kurumu izninden sonra Hamoğlu'nun Maxi'leri Migros formatına dönüşecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Migros'un, Maxi Marketleri bünyesine katacağı bildirildi.

Migros Türk Genel Müdürü Özgür Tort, yaptığı yazılı açıklamada, Migros'un büyümesini hızlanarak devam ettirdiğini belirterek, Maxi Marketleri bünyelerine katmak için protokol imzalandığını, Rekabet Kurumu izninden sonra Silivri, Tekirdağ ve Çengelköy'deki Maxi Marketlerin Migros Türk formatlarına dönüşeceğini bildirdi.

Açıklamada, yaklaşık 13 bin metre kare satış alanına sahip 3 Maxi Market mağazasına ait kira sözleşmelerinin Migros adına düzenlenmesine karar verildiği kaydedildi.

Mayıs ayında Migros'un yüzde 50,8 hissesinin Moonlight Perakendecilik ve Ticaret A.Ş'ye satışından sonra yeni Yönetim Kurulunun oluşturulduğu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Murahhas Üyeliğe Bülend Özaydınlı'nın geçtiğinin hatırlatıldığı açıklamada, 24 Temmuz'da yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında 1 Ağustos'tan itibaren Migros Türk Genel Müdürlüğüne Özgür Tort'un atandığı belirtildi.

Verilen bilgiye göre, Migros Türk'ün yurt içinde Migros, Tansaş, Şok, 5M , Macrocenter ve Kangurum formatları ve yurt dışında Kazakistan, Kırgızistan, Makedonya ile Azerbeycan'da Ramstore'ları bulunuyor.

Kısa süre içinde bünyesine dahil olması beklenen Maxi Marketler hariç Migros'un yurt içinde 1.064, yurt dışında 16 olmak üzere toplam 1.080 mağazası bulunuyor. Yurt içindeki mağazaların 230 tanesi Migros, 261 tanesi Tansaş, 3 tanesi 5M, 8 tanesi Macrocenter ve 562 tanesi Şok formatıyla hizmet veriyor. Migros, Türk yurt içinde çeşitli formatları ile yurt içinde 59 farklı ilde hizmet veriyor.

Migros Türk'ten konuya ilişkin İMKB'ye yapılan açıklamada da şöyle denildi:

''Hamoğlu Grubuna ait yerel perakende zinciri Maxi marketlerin Silivri, Tekirdağ ve Çengelköy'deki toplam 13 bin metre kare satış alanına sahip mağazalarının tüm demirbaş ve tesisatının satın alınmasına ve söz konusu 3 adet mağazanın kira sözleşmelerinin şirketimiz adına düzenlenerek tapu şerhlerinin yapılmasına karar verilmiştir. Belirtilen devir işlemi, Rekabet Kurumu izninden sonra geçerli olacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*