Mayına basarak şehit olan asker toprağa verildi

  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

Hakkâri'nin Çukurca ilçesinde terör örgütü PKK tarafıandan yola döşenen mayına basan ve şehit düşen Batman'lı asker kalabalık bir topluluğun katıldığı cenaze töreniyle toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sabah saatlerinde cenazesi Batman Jandarma Bölge Komutanlığı'na getirilen şehit er Arif Saygı için Batman Valisi Haluk İmga, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Erhan Güder, Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Mercan tarafından cenazenin bekletildiği ambulans başında dua okundu.

Yüzlerce araçlık konvoyla Kozluk Geçitaltı köyüne götürülen şehit erin Türk bayrağına sarılı tabutu askerler tarafından ambulanstan alınıp cenaze namazı kılınacak alana bırakıldı. Türk bayrağına sarılı tabutun etrafında toplanan şehit erin yakınları şehidin fotoğrafını öpüp koklayarak tabuta sarıldı.

Batman'lı şehit er Arif Saygı'nın babası Şirin ve annesi Fatma Saygı ile nenesi Hanife Saygı ve eşi tabut başından uzun süre ayrılmadı. Cenaze töreninde Genelkurmay Başkanı, Kara Kuvvetleri Komutanı ve diğer kuvvet komutanlarının çelenkleri yer aldı.

Köy meydanında İl Müftüsü Mustafa Üskülüplü tarafından kılınan şehit erin cenaze töreninden sonra askerler tarafından omuzlara alınarak mezarlığa götürüldü. Şehit erin mezarı başında son kez oğlunun yüzünü görmek isteyen acılı baba fenalık geçirdi. Dualar eşliğinde toprağa verilen şehit er Arif Saygı için Kozluk Geçitaltı köyünde taziye evi kuruldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious