Mayınlı tuzak sonrası mayın aramalarına hız verildi

Mayınlı tuzak sonrası mayın aramalarına hız verildi.7924
  • Giriş : 01.11.2007 / 15:05:00

PKK'nın yollara mayın döşeyebileceği ihtimaline karşı arama-tarama çalışmalarına hız verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi karayolu üzerinde dün bulunan ve imha edilen mayının ardından PKK'nın yollara mayın döşeyebileceği ihtimaline karşı arama-tarama çalışmalarına hız verildi.

Askerler, sabahın erken saatlerinde ellerinde dedektörlerle yollarda arama yaparken, ilçede son birkaç gündür herhangi bir askeri sevkıyatın da yapılmadığı gözleniyor.

Terör örgütü PKK tarafından dün Yüksekova-Hakkari karayolunun 17'nci kilometresine yerleştirilen mayınlı tuzak sonrası yollarda mayın aramalarına da hız verildi.

Sabahın erken saatlerinde Yüksekova-Hakkari, Yüksekova-Şemdinli, Yüksekova-Esendere ve sınıra yakın bölgelerde bulunan yollar mayınlı tuzaklara karşı askerler tarafından taranıyor.

Vatandaşların daha güvenli bir yolculuk yapabilmesi için yollarda detektörlerle mayın arayan askerlere köy korucuları da eşlik ediyor.

Askerlerin herhangi bir pusuya düşmemeleri için ağır makineli zırhlı araçlarla da koruma sağlanıyor.

Hakkari Yüksekova'da son birkaç gündür herhangi bir asker sevkıyatı yapılmadığı da gözleniyor. Yüksekova'da bulunan 21'inci Sınır Jandarma Taktik Komutanlığı'nda ise helikopterler, olası bir harekat için hazır durumda bekletiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious