Mayıs'ta 55 terörist etkisiz hale getirildi

  • Giriş : 30.05.2007 / 16:36:00

Güvenlik güçlerinin PKK'ya yönelik baharda başlattığı operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde başlatılan geniş çaplı operasyonlarda, mayıs ayında 55 terörist etkisiz hale getirildi.

Teröristlerin Kuzey Irak'tan Türkiye'ye sızmalarını önlemek amacıyla sınır boylarını tutan güvenlik güçleri, bölgede ise terörist avına çıktı.

Sınır boylarına sürekli askeri yığınak yapmaya devam eden güvenlik güçleri, zaman zaman teröristlerle de sıcak temas sağlıyor. Mayıs ayında 29 günlük süre boyunca tam 55 terörist etkisiz hale getirildi.

Siirt ve Van'da dün toplam 10 teröristi öldüren güvenlik güçleri, bir ay boyunca yaptığı 'Balyos' operasyonunda 20 terörist ölü, 26 terörist sağ ve 9 terörist de teslim olmak üzere toplam 55 terörist ele geçirildi.

Geçtiğimiz Nisan ayında ise güvenlik güçleri, 41 ölü, 26 sağ ve 11 teslim olmak üzere toplam 78 teröristi etkisiz hale getirdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'a yönelik olası bir operasyon öncesi bölgeye takviye birlikleri sevk etmeye devam ediyor.

Diyarbakır'dan kalkan F-16 savaş uçakları ve helikopterler ise sınırda keşif uçuşları yaparak operasyonlara havadan destek sağlıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious