Mazda'dan Kazamai sürprizi

Mazda'dan Kazamai sürprizi.7586
  • Giriş : 16.10.2008 / 21:17:00

Mazda’da, bu yıl 12’incisi düzenlenen İstanbul Auto Show Fuarı’nda büyük bir sürprize imza attı. Mazda’nın, konsept otomobili Kazamai, İstanbul Auto Show’da otomobilseverlerin beğenisine sunuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Japonca'da “türbülans yaratan rüzgar” anlamına gelen bu şık ve kompakt crossover, Auto Show Fuarı'nda bütün ilgiyi üzerine çekti.

Mazda Kazamai, 1.930 mm genişliği ve 4.520 mm uzunluğu ile mevcut Mazda 3'ten biraz daha büyük ve kabin içinde SUV konforu ve fonksiyonelliği için gerekli alana sahip. Yenilikçi gövde tasarımı SUV gücünü vurgulayan çan biçiminde genişleyen çamurlukları ve bir spor otomobile yakışır bir kabine sahip Mazda Kazamai konseptinde yeni nesil 2.0 litre doğrudan enjeksiyonlu benzinli motor kullanılıyor. Bu motor özellikle Mazda Kazamai gibi kompakt bir otomobilde sportif sürüş ile iyi çevresel performansın bir dengesini ortaya koymaktadır.

Mazda'nın Türkiye Ulusal Satış Ofisi, bu yıl 12'incisi düzenlenecek olan Auto Show Fuarı'nda, yapılanma süreci ardından ilk kez müşterileriyle buluşuyor. CNR Fuar Merkezi'nde 4. Hall'de toplam 780 m2 alan üzerinde hazırlanan standta, halen Türkiye'de satışta olan tüm ürünlerinin yanı sıra Konsept otomobili Kazamai'nin yanı sıra Mazda'nın tüm üretiminde uygulamakta olduğu “Hafiflik Strateji”nin en önemli örneklerinden olan ve 2008 Dünya'da Yılın Aracı seçilen Mazda2, Mazda3, Mazda6 ve roadster sınıfının en önemli modeli olan Mazda MX-5' ve dünyaca ünlü çift rotorlu RENESIS Wankel motorlu spor coupesi RX-8 sergilenen diğer ürünler arasında yer alıyor.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*