Mazlum-Der'in eylemi sona erdi

Mazlum-Der'in eylemi sona erdi.14219
  • Giriş : 18.01.2009 / 18:28:00
  • Güncelleme : 18.01.2009 / 18:27:56

Şanlıurfa'da Mazlum-Der'e üye bir grubun İsrail'in saldırılarını protesto etmek ve Türkiye'nin bu ülkeyle ilişkisini kesmesi talebiyle, AK Parti İl Başkanlığı'nda başlattığı oturma eylemi sona erdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Ellerinde çeşitli dövizler ve sloganlar atarak AK Parti İl Başkanlığı'ndan ayrılan grup adına Karakoyun İş Merkezi önünde basın açıklaması yapan Mazlum-Der Şanlıurfa Şube Başkanı Mustafa Arısüt, dernek olarak İsrail'in Filistin halkına yönelik zulmüne karşı çeşitli zamanlarda eylemler düzenleyerek, tepki verdiklerini söyledi.

İsrail'in en büyük destekçisi ABD ve saldırılara karşı sesiz kalan Birleşmiş Milletler ile Arap ülkelerini kınadıklarını ifade eden Arısüt, Türkiye'nin de 1949 yılından bu yana İsrail'le yaptığı çeşitli anlaşmaların sona erdirmesini talep ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

''Siyonist rejimin 23 gündür Gazze'de sürdürdüğü acımasız saldırı ve soykırım karşısında 'sözün bittiği yerin' bu olduğuna karar vererek, bir grup Mazlum-Der üyesi ve gönüllüleriyle 3 gün önce AK Parti İl Teşkilatı'nda 'işgal eylemi' düzenledik. Bu eylemle, masum Gazze halkına yapılan zulme sessiz kalmadığımızı tüm dünyaya duyurduk. İl teşkilatını 'işgal' ettiğimiz AK Parti Hükümeti yetkililerinden, İsrail ile ilişkilerin kesilmesi talebinde bulunarak, bu yönde olumlu bir gelişme oluncaya kadar eylemimizi sürdüreceğimizi de beyan etmiştik. Bu talepte bulunmamızın amacı, İsrail'e baskı uygulayarak siyonist rejimin saldırılarına son vermesini sağlamaktı.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*