Mazlumder'den istihbarat tepkisi

Mazlumder'den istihbarat tepkisi.14219
  • Giriş : 29.11.2008 / 18:33:00

MİT ile bağlantılı olduğu ileri sürülen Mazlumder'in Genel Sekreteri Emre Yurtalan, derneğin hiçbir istihbarat kurumuyla bağlantısının bulunmadığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yurtalan, yaptığı yazılı açıklamada, Ergenekon davasının 2 gün önceki duruşmasında tutuklu sanıklardan Ergun Poyraz'ın Mazlumder ile MİT arasında bağlantı kurulduğu sonucu çıkarılabilecek nitelikte bazı beyanlarda bulunduğunu savundu.

Mazlumder'in kurulduğu günden bu yana insan hakları alanında tutarlı ve kararlı bir politika izlediğini, faaliyetlerini kamuoyu ile paylaşmakta da oldukça şeffaf olduğunu ifade eden Yurtalan, şunları kaydetti:

''Derneğimizin hiçbir istihbarat kurumu ile hiçbir şekilde irtibat veya bağlantısı kesinlikle bulunmamaktadır. İnsan hakları algısı ve uygulaması da böyle bir irtibatın asla kurulamayacağının en açık göstergesidir. Bu türden beyanlar derneğimizi kamuoyu önünde yıpratmaya yönelik, dezenformasyon niteliğindeki, iftira kabilinden beyanlardır. Bu beyanların tamamen gerçeğe aykırı olduğunu ve kesinlikle kabul edilemez nitelikte bulunduğunu tüm kamuoyuna açıklarız.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*