Mazot hırsızları ile polis çatıştı, 1 kişi hayatını kaybetti (2)

  • Giriş : 31.05.2006 / 00:00:00

Kocaeli'ye yakıt hırsızlığı yapmak amacıyla geldikleri öğrenilen 4 kişi, Karamürsel ilçesinde bir araçtaki mazotu boşattıkları sırada polis tarafından fark edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bedri Tükenmez ve Ahmet Akal ise polisin sıkı takibi sonucunda yakalandı. İsmi henüz öğrenilemeyen ve olay sırasında polise ateş açtığı iddia edilen şahıs ise olay yerinden kaçmayı başardı.
Karamürsel'de dün gece 04.00 sıralarında yaşanan olay iddiaya göre şu şekilde gelişti: İstanbul'dan Kocaeli'ye gelen 4 kişi, 34 UG 4896 plakalı kamyon ile D-130 üzeri Pınarbaşı siteleri önünde yol kenarında park halinde bulunan 34 TE 1520 plakalı TIR'a yanaştı. TIR'ın yakıt depo kapaklarını kıran şahıslar, motorlu sistem kullanarak özel hortumlarla yakıtları kendi kamyonlarındaki özel yaptırdıkları 1,5 ton kapasiteli depolara çektikleri sırada yoldan geçen trafik ekibinin dikkatini çekti.

Trafik polisi, araç başında duran 2 kişinin yanına gelerek durumu öğrenmek istedi.

Durumlarından şüphelenen polis ekibi, üst araması yapmak için arkalarını dönmelerini ve araca ellerini dayamalarını istedi. Tam şahısların üzeri arandığı sırada olay yerinde bulunan diğer iki şahıs bir anda çıkıp ateş etmeye başladı.

Polis de ateşe karşılık vermeye başladığı sırada aranan şahıslar ve sonradan kamyonun yanına gelen şahıslar kaçtı. Polisin attığı kurşunlardan biri olay yerinden deniz tarafına kaçmaya çalışan Hikmet Demirgök'e isabet etti. Demirgök olay yerinde yaşamını yitirdi.


Olay yerine takviye olarak panzer ve akrepler ile çevik kuvvet ekibi Bedri Tükenmez(27) ile Ahmet Akal(44)ı da yakaladı. Ancak uzun süren araştırmalara rağmen elinde silah ile ateş açıp kaçtığı öğrenilen şahıs yakalanamadı.

Olay yerinde yapılan incelemeler sonunda Hikmet Demirtuğ'un cenazesi devlet hastanesine kaldırılırken, yakalanan şahıslar Karamürsel Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Olay hakkındaki tahkikat devam ediyor.

Yapılan incelemede şahısların kamyonunda normal 1 depo olması gerekirken 2 depo olduğu, ayrıca depoların boyutlarının büyütüldüğü, çalınan mazotun burada depolandığı, özel boruların ve mazotu çekmek için motor bulunduğu öğrenildi. Şahısların yakalandığı yerdeki TIR'da alınan 350 litrelik yakıtı da bu depolara aktarmış oldukları tespit edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious