McCain'e 'Arap' kınaması: Aptal rüzgarı

McCain'e 'Arap' kınaması: Aptal rüzgarı.9592
  • Giriş : 31.10.2008 / 17:58:00

Washington Post, Obama'yı Filistin kökenli bir başka akademisyen ile birlikte anmaya başlayan McCain için, "Ne yazık ki bu aptal rüzgar 4 gün daha esecek" diye yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Barack Obama'nın adını 1960'lı yıllarda şiddeti savunmuş porfesör William Ayers ile irtibatlandırmaya çalışan McCain ve Sarah Palin, bu stratejiden istedikleri sonucu alamayınca son günlerde Obama'yı Filistin kökenli bir başka akademisyen ile birlikte anmaya başladı.

Obama'nın Columbia Üniversitesi profesörlerinden Rashid Khalidi ile dost olduğuna dikkat çeken McCain ve Palin'in, böylece seçmenleri "Obama'nın İslami kökenleri olduğu yolundaki yanlış iddia" konusundaki korkularını tahrik etmeye çalışıyor. Bu belden aşağı vuruşa en sert tepki ise ülkenin en saygın gazetelerinden Washington Post'tan geldi. Etkili gazete bugün başyazısından, McCain'in çabasını, "aptallık rüzgarı" olarak yorumlayarak kınadı.

Khalidi'nin, New York doğumlu Amerikalı saygın bir akademisyen olduğunu kaydeden Washington Post başyazısında, "Arap kökenlilerin aşağılandığı bir kampanya döneminde Khalidi ile irtibatı kınanabilir bulmanın kendisi kınanmayı hakediyor" denildi. Başyazıda Khalidi'nin İsrail'in Gazze ve Batı Şeria'daki icratlarını ya da ABD'nin Ortadoğu politikasını eleştirdiğine dikkat çekilirken, aynı zamanda, Filistinlileri de şiddeti dışlayan bir strateji geliştirememekle eleştirdiğine vurgu yapıldı. Khalidi'ye kendisi hakkında yürütülen kampanyayı sordukları kaydedilen başyazıda, "Bize, 'bu aptal rüzgar dinmesini bekleyeceğim' dedi. Bu, özellikle McCain'in kampanyasının pervasızca artırdığı çamur at kampanyasını hala dinleyenler için güzel bir tavsiye. Ne çare ki bu aptal rüzgar 4 gün daha esecek" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*