McCain'i en önemli danışmanı yaktı

McCain'i en önemli danışmanı yaktı.9760
  • Giriş : 24.06.2008 / 08:42:00

Başkan adayı John McCain'ın en önemli siyasi danışmanlarından Charlie Black'in sözleri McCain'i zor durumda bıraktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı John McCain'ın en önemli siyasi danışmanlarından Charlie Black'in, ''ABD topraklarında yeni bir terörist saldırı düzenlenmesi durumunda bunun Cumhuriyetçi adayın şansını artıracağını'' söylemesi McCain'i çok zor durumda bıraktı.

Black'in, Fortune dergisinin yeni sayısında yer alan ve ülke çapında büyük tepkilere yol açan demecinin ardından zor durumda kalan McCain, ''Bu sözler, doğru değil. Kendisinin neden böyle bir laf ettiğini anlayamadım. 11 Eylül'den bu yana ABD'ye yeni bir saldırı olmaması için elimden geleni yaptım'' dedi.

Demokrat Parti'nin başkan adayı Barack Obama'nin sözcüsü Bill Burton da Black'in sözlerinin utanç verici olduğunu kaydederek, ''İşte bu tür politikanın değişmesi gerek. Bu sayfayı da Barack Obama çevirecek'' diye konuştu.

Black, Fortune'daki açıklamasında, silahlı saldırıda yaşamını yitiren Pakistanlı lider Benazir Butto'nun ölümünün de talihsiz bir olay olduğunu belirtirken, ''Bu, bize yaradı'' ifadesini kullandı.

Charlie Black bu açıklamalarının ardından aldığı tepkiler üzerine özür dileyerek, ''Bunlar uygunsuz sözlerdi, çok üzgünüm'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious