McDonald's'ın başı dertte!

McDonald's'ın başı dertte!.15609
  • Giriş : 12.08.2007 / 18:41:00

Dünyanın en büyük ve en ünlü 'fast food' zincirlerinden biri olan McDonald's'ın başı dertte.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Amerika'daki bir McDonald's'a giden gencin peynire alerjisi olduğunu söylemesine rağmen kendisine peynirli hamburger servis edilmesiyle patlak veren olay mahkemeye kadar gitti.

Jack Jackson isimli genç, McDonald's'a iki yıl sonra 10 milyon dolarlık bir dava açtı. Davanın sebebinin ise Jackson'ın sağlık sorunlarından kaynaklandığı ve ünlü restoranın bunu görmezden geldiği belirtiliyor.

Olay şöyle gelişti:

20'li yaşlardaki genç, 2005 yılının Ekim ayında McDonald's'a gidip kasada bulunan kişiye peynire alerjisi olduğu için iki peynirsiz hamburger istediğini söyledi. Ancak hamburgerler Jackson'un isteğinin tam aksine peynirli geldi.

Bunun üzerine görevliye gidip durumu anlatan olayın mağduru genç, hamburgerlerin istediği gibi gelmediğini ve peynire alerjisi olduğunu yineledi. Görevliler Jackson' u umursamadı. Yalnızca bir parça ısırık aldığı belirtilen gencin vücudu anında peynire reaksiyon gösterdi. Bu küçük ısırık neredeyse gencin hayatına mal oluyordu.

Umursamazlığın ve güvensiziliğin bir arada yaşandığı olay mahkeme salonlarına kadar gitti. Fast food zinciri McDonald's milyon dolarlık bir davanın içinde müşteriye karşı sahip olması gereken sorumluluk ve kalitenin yoksunluğuyla suçlanıyor.

Jack Jackson'un hastane masraflarını (yaklaşık 700 dolar) ödemeyi öneren şirket, iki yıl gecikmeli bir davayla şimdi yüz yüze.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious