MEB, TEOG soru ve cevaplarını açıkladı

MEB, TEOG soru ve cevaplarını açıkladı.13935
  • Giriş : 24.11.2016 / 14:38:00

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından TEOG soru ve cevapları yayınlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Milli Eğitim Bakanlığı, internet sitesinden TEOG sorularını ve cevap anahtarlarını yayınladı. Bakanlığın meb.gov.tr adresinden yayınlanan sorular öğrencilerin erişimine açıldı.

MEB tarafından daha önce yapılan açıklamada soru ve cevapların internet sitesi üzerinden açıklanacağı belirtilmişti.

SONUÇLARA İTİRAZ MÜMKÜN OLABİLECEK

Sorulara, cevap anahtarlarına ve sonuçlara yapılacak itirazlar, soruların, cevap anahtarlarının Bakanlıkça yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) gün içinde ÖDSGM resmî internet sayfasında yayımlanan sınav itiraz bölümünden elektronik olarak yapılabilecektir.

Elektronik ortamda yapılan itirazların incelenebilmesi için T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla 20 TL (KDV dâhil) yatırılması gerekmektedir.

2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20/B maddesi uyarınca, sorulara ve cevap anahtarına yapılacak itirazlar, soruların ve cevap anahtarlarının http://www.MEB.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren başlayan 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmamaktadır.

2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20/B maddesi uyarınca, sonuçlara yapılacak itirazlar, sonuçların e-Okul Sistemi ve http://www.MEB.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren başlayan 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmamaktadır.

Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile öğrencinin T.C. kimlik numarası belirtilmeyen, banka dekontu/ATM fişi eklenmemiş, imza ve adres bilgisi olmayan dilekçeler dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.

Faksla ve e-posta yoluyla yapılan itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplanmayacaktır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*