MEB yurt dışına personel atayacak

MEB yurt dışına personel atayacak.5585
  • Giriş : 21.04.2008 / 19:16:00
  • Güncelleme : 21.04.2008 / 19:00:07

MEB kadrolarına atanmış, son başvuru tarihi itibarıyla resmi kurumlarda en az 12 yıl hizmet vermiş, son 3 yılda aylıktan kesme ve daha ağır bir disiplin cezası almamış ve hizmetin gerektirdiği temsil yeteneğine sahip olmak gerekiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bu şartların yanı sıra adaylarda özel bazı şartlar da aranıyor. Bu çerçevede, il milli eğitim müdürü, daire başkanı, bakanlık müşaviri, bakanlık baş müfettişi ile Talim ve Terbiye Kurulu üyeliği kadrolarından birinde veya birkaçında toplam en az 3 yıl, ilçe milli eğitim müdürü, il milli eğitim müdür yardımcısı, bakanlık şube müdürü, bakanlık müfettişi ve hukuk müşaviri kadrolarından birinde veya birkaçında toplam en az 4 yıl, il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerinde şube müdürü, ilköğretim müfettişi, A tipi eğitim kurumları müdürü kadrolarından birinde veya birkaçında toplam en az 5 yıl çalışmış olmak gerekiyor.

Taşra teşkilatındaki adaylar, 2 Mayıs 2008 tarihine kadar il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerine, merkez teşkilatındaki adaylar da ilgili birim amirliğine başvuracaklar.
Sınav, 26-30 Mayıs arasında MEB'de yapılacak ve sonuçlar internet sitesinden duyurulacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious