MEB'den, 10 milyon öğrenciye e-mail

  • Giriş : 19.02.2007 / 00:00:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik; ilkokul 4'üncü sınıftan yukarı olan tüm öğrencilere kişiye özel bir e-mail adresi verileceğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Bahçeşehir Üniversitesi'nin düzenlediği 'Kişiye Özel Öğretim Modeli' toplantısında yaptığı konuşmada, Pakistan depremi sonrasında okullarda başlatılan yardım kampanyasını hatırlattı. Pakistan'a yardım yapılması ile ilgili bir paragraflık bir yazının 81 il müdürlüğüne gönderildiğini söyleyen Çelik, "Bu metni; iller ilçelere, ilçeler okullara devretti. Ankara'dan tuşa basıp gönderdikten 2 saat sonra, metin Türkiye'de olan tüm internet bağlantısı olan okullara gitti. 3 günde 12 milyon dolar yardım toplandı." diye konuştu.

"Biz o zaman okulu muhattap alıyorduk, il- ilçe milli eğitim müdürünü muhattap alıyorduk. Şimdi Yüksekova'daki Ayşe, İpsala'daki Okan, Sinop'taki Turgay, Mersin'deki Mehmet; Milil Eğitim Bakanlığı'nın, eğitim otoritesinin, eğitimcilerin, öğretmenlerin doğrudan muhattabı olacak." diyen Çelik, "İlkokul 4. sınıftan yukarı olan tüm öğrencilerin her birinin, bedava, kendisine has bir e-mail adresi olacak. Bu 10 milyon öğrenci demek." dedi.

Projenin en kısa sürede, Telekom ile işbirliğinde hayata geçirileceğini kaydeden Çelik şöyle devam etti: "Türkiye'de 550 bin bilgisayar okullara girdi. İnternet bağlantıları yapıldı. Kişiye özgü öğretim modelinde 3 ayak var: bir, öğrenme süreci; iki, değerlendirme süreci; üç, öğretilen ve öğrenilen şeyin pekiştirilme süreci. Peki nasıl pekiştireceğiz? Çocuklarımız; sınıfta gördüğünü, öğretmeninden gördüğünü elektronik ortamda, internetle oluşturulacak olan portallarla... Umaramı bu çalışmada en kısa zamanda sonuçlanacak. Böylece Türkiye kendine yakışan hale gelecek."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious