Mecidiyeköy'de şüpheli paket ses bombası olabilir

Mecidiyeköy'de şüpheli paket ses bombası olabilir.41490
  • Giriş : 08.01.2008 / 14:13:00

Polis, Mecidiyeköy'de fünye ile patlatılan şüpheli paketin ses bombası olma ihtimali üzerinde duruyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mecidiyeköy'de, Şişli ilçe Emniyet Müdürlüğü karşısındaki bir bankamatiğe bırakılan ve fünye ile patlatılan şüpheli paketin, kola kutusuna sarılmış iki adet pil ve kablodan oluştuğu belirlendi. Olay yerinde incelemelerini sürdüren polis, fünye ile patlatılan şüpheli paketin ses bombası olma ihtimali üzerinde duruyor. Edinilen bilgiye göre, geçtiğiz haftalarda Mecidiyeköy'de 3.5 kilogram A-4 bombanın yakalandığı yerin tam karşısında olan bankamatiğin üzerine bırakılan paket nedeniyle bölge güvenlik çemberine alındı. Paketin üzerinde kablo ve pillerin olması bomba ihtimalini güçlendirirken, olay yerine gelen uzmanı ekipler, elbiselerini giyerek pakete fünye yerleştirdi. Fünye büyük bir gürültüyle patlarken, patlamanın şiddetiyle bankamatikte hasar meydana geldi. Olay yerinde incelemelerini sürdüren polis, şüpheli paketin, bir kola kutusuna sarılı iki adet pil ve kablodan oluştuğunu belirledi. Olay yerinde incelemelerini sürdüren polis, fünye ile patlatılan şüpheli paketin ses bombası olma ihtimali üzerinde duruyor.

Bu arada, paketin fünye ile patlatılmasına rağmen bomba uzmanlarının ardından bölgeye olay yeri inceleme ekiplerini gelerek inceleme yapması ve olay yerinin halen muhafaza edilmesi dikkat çekti.

Öte yandan, olayın görgü tanıklarından Hasan Kara isimli temizlik görevlisi, rutin temizlik yaptıkları sırada iki kişiden birisinin bankamatikten para çektikten sonra hızla uzaklaştıklarını gördüğünü söyledi. Kara, "Bir kalabalık oldu. Biz de gittik. Paket bırakmışlardı. Hemen polise haber verdik." diye konuştu.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious