Meclis Başkanı Arınç Alanya'da

  • Giriş : 29.04.2007 / 00:00:00

Arınç, dün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden dayısının oğlu Erdoğan Yönet’in (72) cenaze törenine katılmak üzere Antalya’nın Alanya ilçesine geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Bülent Arınç, dün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden dayısının oğlu Erdoğan Yönet’in (72) cenaze törenine katılmak üzere Antalya’nın Alanya ilçesine geldi.

Havayolu ile Antalya’ya oradan da karayolu ile Alanya’ya geçen Bülent Arınç ve eşi Münevver Arınç, Filika Restoran’da kahvaltı yaptıktan sonra Adliye Sarayı’nın yakınındaki cenaze evine geçti. Burada akrabaları tarafından karşılanan Arınç, bir süre sonra öğle namazı için Kuyularönü Camii’ne geçti. Arınç namaz sonrası Alanya Çarşısı’nı gezdi. Esnafla ayaküstü sohbet eden Arınç’a yoğun ilgi gösterildi. Turistlerle de konuşan Arınç hatıra fotoğrafı çektirdi.

Basının sürekli kendisini takip etmemesini isteyen TBMM Başkanı, Genelkurmay Başkanı’nın yaptığı bilidiri hakkında sorulan soruları "Taziye ziyaretine geldim" diyerek cevapsız bıraktı. Arınç, çarşıda Anavatan Partili Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ile sohbet de etti. Bülent Arınç, iskelede yürüdükten sonra bir restaurantta öğle yemeği yedikten sonra Belediye Sosyal Tesisleri’ne geçti.

Bülent Arınç, dayı oğlu Erdoğan Yönet’in Memişler Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazına, ardından defin için Bektaş Mezarlığı’na gidecek. 30 sivil polisin koruduğu Arınç’ın yarın öğleden sonra Ankara’ya döneceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious