Meclis Başkanı Toptan'dan ÖSS mesajı

Meclis Başkanı Toptan'dan ÖSS mesajı.10325
  • Giriş : 15.06.2008 / 14:23:00

TBMM Başkanı Köksal Toptan, ''Sınav sonuçları ne olursa olsun gençlerimiz, onların anneleri ve babaları kesinlikle üzülmemelidir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Toptan, eşi Saime Toptan ile birlikte bulunduğu Bartın'ın İnkumu tatil beldesinden Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne gelerek burada tedavi gören kardeşi Adnan Toptan'ı ziyaret etti.

TBMM Başkanı Toptan, hastane çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, şeker hastalığı nedeniyle tedavi gören kardeşini ziyarete geldiğini söyledi. Hastanede kardeşiyle ilgilenildiğini belirten Toptan, ''Şekerini düşürelim diye ziyaret ettik'' şeklinde konuştu.

Bugün 1.5 milyonu aşkın gencin çok zor bir sınava girdiğini, bundan sonra başarı dilemek yerine, sınav sonuçlarından etkilenilmemesini dilediğini söyleyen Toptan, şöyle konuştu:

''Sonuç itibariyle 1 milyon 600 bin gencimiz sınava girecek. Belli sayıda 200-250 bin gencimiz bir yerlere yerleşecek. Demek ki 1 milyon 500 bin gencimiz umutlarını geleceğe, gelecek yıllara saklayacaklar. Yüksek öğrenim eğitim sistemimizde ve dünyada önemlidir ama her şey değildir. Lise mezunu olmak, lise mezunu kalıp gelecek yıl şansını denemek de mümkündür. Sınav sonuçları ne olursa olsun gençlerimiz, onların anneleri ve babaları kesinlikle üzülmemelidir. Başarı sadece yüksek öğrenimde değildir. Bu gençlerimizi sevgiyle kucaklıyorum. Onları yetiştiren tüm öğretmenlere teşekkür ederim.''

Toptan, ayrıca herkesin babalar gününü kutladığını, baba adaylarının çabuk baba olmalarını dilediğini kaydetti.

TBMM Başkanı Toptan, daha sonra 100. Yıl Şehirlerarası Otobüs Terminali mevkisinde ikamet eden annesi Saadet Toptan'ı ziyaret etti. Yaklaşık 1.5 saat evde dinlenen Toptan, çıkışta kendisini bekleyen çocuklara hediyeler dağıttı.

Toptan, annesini de yanına alarak Ankara'ya hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious