Meclis birşeyler yapsın!

  • Giriş : 26.05.2006 / 00:00:00

Samsun'da uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Ahmet Genç'in annesi Nur Genç, "Silahları bırakın, başka kimselerin canı yanmasın. Meclis bir şeyler yapsın." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Arkadaşlarının evine kadar yürüyen yaklaşık 300 öğrenci, uzun süre göz yaşı döktü. Samsun'da, okula giderken uğradıkları silahlı saldırı sonucu öldürülen Samsun Anadolu Lisesi öğrencilerinin arkadaşları, bu sabah yürüyüş için okullarında toplandı.

Öğretmenlerinin ikazlarına rağmen aralarında aldıkları yürüyüş kararını uygulayan 300 öğrenci, önce cenazeleri evlerine getirilen Ahmet Genç'in (16), ardından da Cihan Semizoğlu'nun (17) evine gitti.

Ellerinde arkadaşlarının resimleriyle gözyaşları içinde ve alkışlarla silahlı saldırıyı protesto için yürüyen öğrenciler, önce Ahmet Genç'in Bahçelievler Mahallesi Reşat Nuri Güntekin Sokak'taki evinin önünde toplandı. Bu sırada oğlunun acısını pencereye çıkarak yaşayan anne Nur Genç, "Silahları bırakın, başka kimselerin canı yanmasın. Bu konuda artık TBMM bir şeyler yapsın" diye feryat etti.

Öğrenciler de, "Bir çocuğun öldü, yüzlerce çocuğun oldu" diyerek anneye alkışlarla karşılık verdi. Öğrenciler buradan da yürüyerek Cihan Semizoğlu'nun Bahçelievler Mahallesi İstiklal Caddesi Su Apartmanı önüne geldi.

Fenerbahçe formasının sarılı bulunduğu tabuta sarılarak gözyaşı döken anne Saniye Semizoğlu, "Oğlum sana nasıl kıydılar? Yüreğim yanıyor" diye haykırdı.


Semizoğlu'nun yakınları da tabuta sarılarak gözyaşı dökerken, cadde üzeri çiçeklerle donatıldı. Öğrenciler burada da alkışlı protestoda bulundu.

Cihan Semizoğlu'nun cenazesi, toprağa verilmek üzere Samsun'un Çarşamba ilçesine gönderildi.

Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vali Yardımcıları, Emniyet Müdürü Mustafa İlhan, Milli Eğitim Müdürü Cevdet Aydın, bazı Belediye Başkanları ve daire müdürleri de ölen öğrencilerin evlerine gelerek taziyede bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious