Meclis dün tartışma ve hakaretlere sahne oldu

Meclis dün tartışma ve hakaretlere sahne oldu.18977
  • Giriş : 11.06.2008 / 10:42:00
  • Güncelleme : 11.06.2008 / 10:49:55

TBMM Genel Kurulu dün tartışma ve karşılıklı hakaretlere sahne oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DSP'li Tayfun İçli'nin, AKP'lilere dönerek, "Biz sizi uyardık. Ülkeyi germeyin dedik, dinlemediniz" demesi, iktidar partisine mensup vekillerin sinirlerinin gerilmesine neden oldu.

AKP'liler, İçli'nin bu sözleri üzerine daha da sinirlendi. Bazı AKP'li milletvekilleri yerlerinden kalkarak kürsüye yürüyünce, oturumu yöneten Meclis Başkanvekili CHP'li Güldal Mumcu, oturuma ara verdi. AKP'liler tarafından kürsüden uzaklaştırılan İçli yerine oturdu. Ancak İçli'ye yönelik tepkiler devam etti. AKP'li milletvekillerinin İçli'ye, "Bir partinin desteği ile Meclis'e geldiniz. Yüzde 22 oyu, yüzde sıfıra düşürdünüz. Tek başınıza milletin karşısına gidin" diye laf attılar. AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "Seçilememişsiniz, gelmişsiniz bir partinin sırtına binmişsiniz. Bir partinin imkanlarıyla konuşuyorsunuz. Allah aşkınıza siz kendiniz bir şey yapamaz mısınız? Muhakkak asalak olmak zorunda mısınız?" dedi.

Elitaş'ın bu sözleri DSP'lilerin tepkisine yol açtı. DSP'li Recai Birgün'ün, "Nasıl konuşuyorsunuz" diye bağırması üzerine AKP'liler yerlerinde kalkarak DSP'lilerin üzerine yürüdü. Araya CHP'li milletvekillerinin girmesiyle tansiyon düştü. Mumcu, AKP'li Elitaş'tan, "Asalak ifadesini düzeltmesini" istedi.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious