Meclis tatile giriyor

Meclis tatile giriyor.17623
  • Giriş : 03.06.2007 / 14:30:00

Meclis, genel seçim sonuçları ilan edildikten sonraki tatile girecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Meclis, milletvekili genel seçimlerinin kesin sonuçları ilan edildikten sonraki 5. gün toplanmak üzere bugün tatile girecek.
Bugün toplanan Danışma Kurulunda anlaşma sağlanması üzerine Danışma Kurulu önerisi, Genel Kurula sunuldu.
Danışma Kurulu önerisi doğrultusunda alınan karara göre, Meclis, bugünkü çalışmalarını tamamladıktan sonra tatile girecek.
Genel Kurul, 22 Temmuz 2007 Pazar günü yapılması kararlaştırılan milletvekili genel seçimine ilişkin kesin sonuçların Yüksek seçim Kurulu tarafından ilan edilmesinden sonraki 5. gün saat 15.00'te toplanmak üzere kapanacak.

NÜKLEER SANTRAL KANUNU, BUGÜN GÖRÜŞÜLECEK
Danışma Kurulu önerisine göre, Genel Kurulda bugün Sağlık Bakanlığında 2 daire başkanlığı kurulmasına ilişkin teklifin görüşülmesine devam edilecek.
Daha sonra Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in bir kez daha görüşülmek üzere iade ettiği nükleer güç santrallerinin kurulması ve işletilmesine ilişkin kanun ele alınacak.
Genel Kurulda ayrıca, Sigortacılık Kanunu Tasarısı, Mera Kanununda değişiklik yapılması hakkındaki kanun teklifi, Jeotermal Enerji Kaynakları ve Mineralli Sular Kanun Teklifi ile uzayın araştırma ve kullanımına ilişkin Türkiye ile Ukrayna arasındaki işbirliği anlaşmasının onaylanmasına ilişkin tasarı görüşülecek.
Genel Kurul, bugün gündemindeki 6 kanun tasarı ve teklifin görüşmeleri tamamlanıncaya kadar mesai yapacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious