Meclis üyesi gazeteciyi tekme tokat

Meclis üyesi gazeteciyi tekme tokat.14496
  • Giriş : 09.05.2009 / 17:52:00
  • Güncelleme : 09.05.2009 / 17:52:04

Alanya'da bir yerel gazetede muhabir olarak çalışan Sedat Şahiner, Belediye Meclis Üyesi tarafından dövüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Olay, Alanya'nın Mahmutlar beldesinde meydana geldi. Mahmutlar Haber Gazetesi'nde muhabir olarak çalışan Sedat Şahiner, belediyenin aylık meclis toplantısını haber yapmak için belediyeye gitti. Toplantıya katılarak fotoğrafını çekip notlarını alan muhabir, toplantının sonunda belediyeden ayrılmak üzere salonu terk etti.

Gazetecinin toplantı salonundan çıktığını fark eden AK Partili Belediye Meclis Üyesi Abdullah Pişkin de dışarı çıkarak gazeteciyi yakalamaya çalıştı. Gazeteci Şahiner'i merdivenlerden inerken durduran Pişkiner, kısa süren konuşmanın ardından birden gazetecinin kafasına yumruk attı.

Kaçmaya çalışan gazeteciyi omzundan tutarak yakalayan meclis üyesi, bu kez muhabiri tekmeledi. Gazeteci Şahiner´in saldırıda fotoğraf makinesi kırılırken, kavga belediye çalışanları ve güvenlik görevlilerinin araya girmesiyle sona erdi.

Kavga anı belediyenin güvenlik kameralarına saniye saniye kaydedildi. Mahmutlar Jandarma Karakolu´na giden Şahiner, kendisini döven meclis üyesi Pişkin'den şikayetçi olduktan sonra Alanya Devlet Hastanesi´ne giderek darp edildiğine dair rapor aldı. Hastaneden alınan raporda gazetecinin yüzünde darp izi, dişlerinde zarar ve ağzında zedelenme meydana geldiği belirtildi.

Sedat Şahiner, meclis üyesiyle herhangi bir sorununun olmadığını belirtti. Toplantı çıkışında meclis üyesinin aniden kendisine saldırdığını ifade eden Şahiner, yaşadıklarını şöyle anlattı: "29 Mart yerel seçimler öncesinde Mahmutlar Belediyesi'nin AK Partili eski Başkanı Alaattin Çakır, bir pazarcı kadınla kavga etmişti. Ben de beldenin yerel gazetesinde çalıştığım için bu olayı köşe yazımda kaleme almıştım. AK Partili meclis üyesi Pişkin, ben toplantı salonundan çıktıktan sonra arkamdan koşarak geldi. Ben de bir şey söyleyecek diyerek durdum. Ancak, bana seçimlerden önce yazdığım köşe yazısını hatırlatarak yumruk attı." dedi.

CHP'li Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik de olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Olayın jandarmaya intikal ettiğini kaydeden Çelik, meclis üyesinin kimseye saldırmaya hakkı olmadığını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*