Meclis'i kara kara düşündüren sıkıntı

  • Giriş : 18.08.2007 / 16:47:00

23. dönem Parlamentosu’nda 4 parti grubunun bulunması, oda sıkıntısına neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bir ihtisas komisyonunun toplantı odası 3’e bölünerek, 2 komisyon başkanı için makam odası ve sekreteryası olarak kullanılacak.

AK Parti ve CHP gruplarına MHP ve DTP gruplarının eklenmesiyle, 23. Dönem’de grup sayısı 4’e çıkan Parlamento’da grupların çalışacağı yerler belli olurken, bazı ihtisas komisyonlarının yerlerinde de değişiklikler yapıldı. AK Parti Grubu, geçen dönemde de kullandığı ana binadaki 2. katta yer bölümde çalışmalarını sürdürecek. 5 grup başkanvekilinden 4’ü değişen AK Parti’de, yeni seçilen grup başkanvekilleri odalarına yerleşti. CHP Grubu da yine ana binada 2. katta bulunan bölümü kullanacak.

YENİLER ESKİLERİN ODASINI ALDI

Geçen dönemde de grup başkanvekili olan İzmir Milletvekili Kemal Anadol eski odasını kullanırken, yeni seçilen grup başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, eski grup başkanvekili Ali Topuz’un odasına yerleşti. MHP Grubu ise geçen dönem Anavatan’ın kullandığı, ana binada 2. katta yer alan odalara yerleşti. Parlamento’ya bağımsız milletvekilleriyle girip grup kuran DTP de ana binada 1. kata yerleşti. DSP ise geçen dönem DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar’ın makam odasında çalışacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious