Meclis'in çalışma saatleri düzenlendi

Meclis'in çalışma saatleri düzenlendi.36422
  • Giriş : 16.06.2009 / 18:04:00

TBMM Genel Kurulunda, Meclisin gündemi ve çalışma saatleri yeniden belirlendi. Danışma Kurulunda, uzlaşma sağlanamaması üzerine, AK Parti'nin getirdiği grup önerisi kabul edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Buna göre, Genel Kurul, bugün gündemindeki tasarı ve teklifler yasalaşıncaya kadar, çarşamba ve perşembe günleri 13.00 ile 21.00 saatleri arasında çalışacak. Cuma günü ise Genel Kurul toplanmayacak. İktidar ile muhalefetin dünkü uzlaşması sonucunda TBMM Genel Kurulunun gündemindeki tasarı ve teklifler, yeniden belirlendi.

Askeri Hakimler Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, Türk Silahlı Kuvvetlerinde İstihdam Edilecek Sözleşmeli Subay ve Astsubaylar Hakkında Kanunda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı, Türkiye ile SSCB Arasında Akdedilen 27 Nisan 1988 tarihli Konsolosluk Sözleşmesinin Bazı Maddelerinin Tadiline İlişkin Türkiye ile Rusya arasında protokolün onaylanmasını uygun bulan kanun tasarısı, Kamu Finansmanı ve Borç Yönetiminin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Elektrik Enerjisi Üretimi Amaçlı Kullanılmasına İlişkin Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, Türkiye ile İslam Konferansı Örgütüne Bağlı İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar ve Eğitim Merkezi arasında Ankara Oran Diplomatik Sitede Arsa Tahsisine ilişkin protokolün onaylanmasını uygun bulan kanun tasarısı, Gümrük Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve İhracatçı Birliklerinin kuruluş, işleyiş ve görevlerini yeniden düzenleyen kanun tasarısı, TBMM Genel Kurul gündeminin ön sıralarına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*