Meclis'in en şanssız 21 milletvekili, 1 aydır oda bekliyor

  • Giriş : 22.08.2007 / 22:41:00

Kendilerine oda çıkmayan 21 milletvekili, 1 aydır odalarına kavuşmayı bekliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

22 Temmuzda milletvekili seçilen, daha sonra çekilen kurada Bakanlar Kurulu üyeleri, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri ve komisyon başkanları belli olmadığı için kendilerine oda çıkmayan 21 milletvekili, 1 aydır odalarına kavuşmayı bekliyor.
Milliyet-Milletvekilleri, misafirlerini kulislerde ve diğer milletvekili arkadaşlarının odalarında kabul ediyor, çalışmalarını başka ofislerde sürdürüyor.
Kurada, AK Parti’li Mehmet Ocakden, Orhan Karasayar, Ayşe Nur Bahçekapılı, Ertuğrul Günay, Mehmet Sağlam, Muharrem Selamoğlu, Bayram Ali Bayramoğlu, Dilek Yüksel, CHP’den Hulusi Güvel, Necla Arat, Esfender Korkmaz, Çetin Soysal, Mehmet Şevki Kulkuloğlu, Şahin Mengü, Rahmi Güner, MHP’den Yılmaz Tankut, Ali Uzunırmak, Necati Özensoy, Mehmet Akif Paksoy, Hakan Coşkun ve DSP’den Süleyman Yağız’a oda çıkmadı.
AK Parti Tokat Milletvekili Dilek Yüksel, milletvekilleri arasında ciddi bir dayanışma olduğunu ve odalarını kendisine açtıklarını söyledi.
Yüksel, "Sizinle görüşmek istiyoruz" diyen misafirlerini, Ankara’da bulunmayan milletvekillerinin odalarında ya da kulislerde ağırladığını anlattı. Yüksel, kendisine telefonla ulaşmak isteyen seçmenlerin de bir sıkıntı yaşamadığını, cep telefonu numarasının internet sayfasında bulunduğunu belirtti. Yüksel, "Ancak bütün mesaimi Mecliste geçiremiyorum" dedi.
"BİR ORADA BİR BURADAYIZ"
CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, odasızlık nedeniyle çok sıkıntı yaşadığını, çalışmalarını hem İstanbul’da hem Ankara’da sürdürdüğünü kaydetti.
Henüz odası çıkmadığı için Meclis santralinden de kendisine ulaşılamadığını kaydeden Soysal, "Misafirlerimizi dışarıda ağırlıyoruz.
Son derece güç koşullar içerindeyiz. Emanet gibiyiz, bir orada, bir buradayız. Arkadaşlarımızın ofislerinde çalışıyoruz" diye konuştu.
CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü de bürosu bulunduğunu ve çalışmaları burada sürdürdüğünü söyledi.
"İKİ ARADA BİR DEREDEYİZ"
MHP Bursa Milletvekili Necati Özensoy, Meclis çalışmaları tam olarak başlamadığı için çok sıkıntı olmadığını söyledi.
Ancak misafirlerini kuliste ağırladığını ifade eden Özensoy, "Bu işlerin bu kadar uzaması bir eksiklik. En azından bir dahaki döneme örnek olup, önlemlerin alınması lazım. İki arada bir deredeyiz" dedi.
Bakanlar Kurulunun oluşmaması nadeniyle kura çekimi gecikti ve bu nedenle de milletvekilleri odalarına kavuşamadı. Bakanlar Kurulu listesinin açıklanmasından sonra kura çekimi yapılacak ve milletvekilleri odalarına kavuşacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious