Meclisin kapıları millete kapanıyor

Meclisin kapıları millete kapanıyor.15733
  • Giriş : 18.10.2008 / 23:37:00

AKP Kırıkkale milletvekili ve Meclis eski Genel Sekreteri Vahit Erdem, Meclis’in “iş takibi ve zaman geçirme yeri” olmaktan çıkarılması ve vatandaşların ziyaretine kapatılmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erdem, “Batıda bu kadar insanın girip çıktığı bir meclis yok. Meclis vatandaşa kapatılmalı, milletvekillerine de seçim bölgelerinde ofis yapılmalı” önerisinde bulundu.

YUSUF SAHİCİ

ANKARA- AKP Kırıkkale milletvekili ve Meclis eski Genel Sekreteri Vahit Erdem, ''Radikal'' bir öneride bulundu ve Meclis'in vatandaşların ziyaretine kapatılması, milletvekilleri için de seçim bölgelerinde ofis açılmasını istedi.

AKP'de partiyi en sert eleştiren isimlerden olan Erdem, GAZETEPORT'a yaptığı açıklamada, Meclis'e yoğun misafir akınından yakındı. Erdem, “Dünyanın hiçbir yerinde insanların bu kadar girip çıktığı bir Meclis yok'' dedi. Başbakan Erdoğan'ın AKP'li milletvekillerine “Genel Kurul çalışmalarını aksatmayın” talimatı verdiğini hatırlatan Erdem, “Biz şimdi ne yapacağız? Bir tarafta Başbakan'ın talimatı var, bir taraftan da Meclis'e gelen misafirlerimiz. Meclis'e sadece yemek yemek için bile gelen vatandaşlar olduğunu biliyorum. Meclis'in iş takibi, zaman geçirme yeri olmaktan çıkarmak lazım” dedi.

MİLLETVEKİLLERİNE OFİS

NATO Parlamenter Asamblesi (NATO-PA) Akdeniz ve Ortadoğu Özel Grubu Başkanlığı da yapan Erdem, “Bütün Batı Avrupa ülkelerini gezdim. Bizimki gibi Meclis görmedim” dedi. Erdem, şöyle devam etti:

“Dünyada halkla iç içe olan bir başka Meclis yok. Özellikle partilerin grup toplantılarının olduğu Salı günleri, kalabalıktan geçilmiyor. Hizmet ve üretim kalitesi de düşüyor. NATO-PA başkanlığım dolayısıyla bana gelen yabancı heyetler, koridorlarda kuyruklarda bekleyenleri görünce hayrete düşüyor. Bu görüntüler hem Meclis'in çalışmasını zorlaştırıyor, hem de güvenliğini ortadan kaldırıyor. Çözüm açıktır; Meclis Başkanlığı milletvekillerine seçim bölgelerinde birer ofis tahsis edecek ve milletvekilleri belli dönemlerde oralarda seçmen ile görüşüp çözüm arayacak. Böylelikle, seçim bölgesini de ihmal etmemiş olacak. Batıda bunun örnekleri var''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*