'Meclisin kararı, milletin kararıdır'

  • Giriş : 22.04.2007 / 00:00:00

Eğitimciler Birliği Sendikası Adana Şube Başkanı Mehmet Pala, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 87. yılını coşku ve gururla kutluyoruz." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Pala, yaptığı yazılı açıklamada, vatan topraklarının dört bir yandan düşman istilasına uğradığı ve devletin adeta başsız kaldığı bir dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin işgal ve esaret altında yaşamayı asla kabul etmeyecek olan milletin azim ve imanından doğduğunu bildirdi.

Pala, şunları kaydetti: "Gelecek nesillerin titizlikle sahip çıkmasının önemini de ilham eden bir tutumla kuruluş yıldönümü olan 23 Nisan tarihini, Mustafa Kemal Atatürk'ün, çocuklarımıza bir bayram olarak armağan ettiği TBMM, asil milletimizin yeryüzünde kendisi olarak, kendisi kalarak, hür ve bağımsız yaşama iradesinin bir tecelligahıdır. Bugün 87. kuruluş yıldönümünü kutlayışımız vesilesiyle belirtmek isteriz ki o gün Büyük Millet Meclisi'ne ve kararlarına karşı çıkanlar, gerçekte bağımsızlığımıza karşı çıkan Avrupalı düşmanlarımız ve onların yerli işbirlikçileriyken, bugünlerde TBMM'ye ve millet iradesine karşı çıkanlar da yine aynı düşman güçlerin uzantılarıdır. 'Meclisin kararı milletin kararıdır' gerçeğini bir kez daha hatırlatarak 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı içtenlikle kutluyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious