Meclisin kararına Lagendijk'dan destek

Meclisin kararına Lagendijk'dan destek.10042
  • Giriş : 09.02.2008 / 16:53:00

Fatih'e yaptığı gezide başörtüsü yasağını kaldırma girişimini desteklediğini açıklayan AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk, Kariye Müzesi'ni gezdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Müzeye Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile birlikte gelen Lagendijk, "Başörtüsü yasağını kaldıracak olan Anayasa değişikliğini destekliyorum." şeklindeki görüşünün değişmediğini söyledi.

Kariye Müzesi'nde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Lagendijk, belediye ile burada yaşayan vatandaşların bir masada oturarak ortak çözüm bulması gerektiğini belirtti. Almanya'nın Ludwigashafen kasabasında 9 Türk'ün hayatını kaybettiği yangın hakkında görüşü sorulan Lagendijk, "Bu olayı basından okudum. Yangının arkasında ne var, kasti mi, yoksa kaza mı olduğunu bilemiyorum. Şu an görüş bildirmek için erken." ifadesini kullandı.

Türkiye'nin AB uyum reformlarını geçiktirmemesi gerektiğini de söyleyen Joost Lagendijk, "Bu reformlar AB için değil, Türkiye'de yaşayan insanlar için gerekli. Reformların son günlerde, türban konusunda yapılan tartışmalarda kaybedilen enerji yüzünden daha fazla gecikmeden en kısa zamanda hayata geçirilmeli. Son zamanlardaki gecikmeler giderilmeli." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious