Meclis'in önündeki dev goril!

Meclis'in önündeki dev goril!.9843
  • Giriş : 23.04.2008 / 21:55:00
  • Güncelleme : 23.04.2008 / 21:37:31

Ankara Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi Atatürk Bulvarı üzerine şişme dev figürler yerleştirdi. Meclis’in önüne konan Goril ise şaşkınlık yarattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi Atatürk Bulvarı üzerine şişme dev figürler yerleştirdi. Meclis’in önüne konan Goril ise şaşkınlık yarattı. Siyah renkli şişme dev goril, İçişleri Bakanlığı, Tarım Bakanlığı ve TBMM binaların ortasındaki yeşil alana konuldu.

HER YER DEV FİGÜRLER

Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi Atatürk Bulvarı güzergahına ayrıca, ejderha başta olmak üzere çok sayıda şişme dev figürler de yerleştirdi. Bu kapsamda hazırlanan Alev Püsküren Ejderha, Dev Adam, Dağcı ve Mekanik Adam, Peynir Adam, Sevimli Şişman Dev, Mavi Pelerinli Adam, Nasrettin Hoca, Sarı Kanarya ve Kedicik, Şişman Aile, Uçan Ejderha, Mavi Cüceli Köy, Vahşi Batı ve Kovboylar, Eski Çağ Ailesi, Alev Püskürten Ejderha, Kahverengi Dev Goril, Kedi ve Fare, Kahverengi Avcı Köpek, Orman Hayvanları, Hızlı Minikler, Şişman Balık ve Kedi, Korsan Gemisi, Araba Süren Fare, Büyük Sarı Ayı, Kahverengi Hızlı Canavar temalarının işlendiği çok sayıda şişme figür ve oyuncaklar geçiş güzergahına yerleştirildi.

23 Nisan kutlamalarının Altınpark’taki provalarında da masal ve çizgi film kahramanlarından oluşan araçlar geçiş yaptı. Bugün de Altınpark’tan yola çıkacak kortej, Kızılay’a ulaşacak. Kızılay meydanında da Ferhat Göçer ile Sibel Can bir konser verecek. Kortejde Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor, Ankaraspor, Ankaragücü, Gençlerbirliği ve Beşiktaş takımlarının formaları da yer alacak ve marşları çalınacak. Kortejde yer alan masal kahramanları Ağustos ayındaki Ankara Festivalinde de kullanılacak.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious