Meclisin rekor mesaisi

  • Giriş : 26.12.2006 / 00:00:00

TBMM Genel Kurulu, 24 Aralık Pazar günü saat 11.00'de başladığı mesaisini yaklaşık 40 saatlik çalışmayla salı günü saat 02.45'de tamamladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genel Kurulda, görüşmeleri 31 saat süren 32 maddelik 2007 Yılı Merkezi
Yönetim Bütçesi Kanunu Tasarısının maddelerinin müzakerelerinin tamamlanmasının ardından, tümü üzerindeki son konuşmalara geçildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu, AK Parti grubu adına Giresun Milletvekili Nurettin Canikli'nin bütçe üzerindeki konuşması ve konuşmalar sırasında yaşanan tartışmalar da yaklaşık 7.5 saat sürdü.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından açık oya sunulan 2007 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı, 2005 Mali Yılı Katma Bütçeye Dahil İdarelerin Kesinhesaplarına Ait Genel Uygunluk Bildiriminin Sunulduğuna İlişkin Sayıştay Başkanlığı Tezkeresi ile 2005 Mali yılı Katma Bütçeli İdareler Kesinhesap Kanunu Tasarısı kabul edilerek yasalaştı.

Daha sonra, büyükşehir belediyeleri, bunlara bağlı kuruluşlar ile sermayesinin yüzde 50'sinden fazlası büyükşehir belediyelerine ait şirketlerin alacaklarının, diğer kamu kurum ve kuruluşlarına olan borçlarına
karşılık takas ve mahsup edilmesine olanak sağlayan yasa teklifi kabul edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious