Meclis'i hararetli günler bekliyor

  • Giriş : 29.10.2006 / 00:00:00

On gündür tatil yapan milletvekillerini bu hafta yoğun bir gündem bekliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milletvekilleri 11 günlük tatilin ardından salı günü hararetli ve hareketli geçecek bir çalışma takvimine başlayacak. Bütçe yasa tasarısının dışında bu hafta vakıflar yasa tasarısıyla gasp, kapkaç ve kasten adam yaralama suçlarında tutukluluk süresini uzatan yasa teklifinin görüşmeleri de haftaya damgasını vuracak.

Bu haftaki genel kurul çalışmalarında salı ve çarşamba günlerinde vakıflar yasa tasarısının, perşembe günüyse görüşmeleri yarım kalan tohumculuk yasa tasarısının ele alınması bekleniyor.

Yine bu hafta perşembe günü Plan ve Bütçe Komisyonunda, merkezi bütçe yasa tasarısının tümü üzerindeki görüşmeler başlayacak. Çalışma takvimine göre aynı gün, Başbakanlık ve bağlı kuruluşların bir kısmının bütçeleri de ele alınacak.

Diğer komisyonlara bakıldığında ise Adalet Komisyonunun görüşmelerini sürdüreceği bir yasa teklifi de önem taşıyor. AKP’li Bekir Bozdağ ve arkadaşlarının verdiği teklifte, kangren haline gelen kapkaç, gasp ve daha çok mafyanın kullandığı kasten adam yaralama gibi suçlarda sanıkların yargılamaları sırasında tutukluluk halinin 2 yıla kadar uzatılabilmesine olanak sağlanıyor.

Yine salı günü Plan ve Bütçe Komisyonu, kamu sermayeli bankalar tarafından yürütülen faiz destekli kredi kullandırılmasına dair yasa teklifini de görüşecek.

AB Uyum Komisyonu da 2 Kasım Perşembe günü su ürünleri yasasında değişiklik yapılmasına dair yasa tasarısını inceleyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious